Kopenhaga
Dania,  Podróże po Świecie

Kopenhaga – szybkie zwiedzanie w 24 godziny

Kopenhaga to z pewnością jeden z najciekawszych kierunków turystycznych w Europie. Jednak z powodu wysokich cen oraz braku tanich lotów, miasto to bywa często omijane przez turystów. Jeśli pomimo tego zdecydujecie się odwiedzić stolicę Dani, nie powinniście być zawiedzeni. Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie. Kopenhaga jako miasto rozwinęła się głównie dzięki swojemu portowemu charakterowi. Zabytkowa część miasta to stosunkowo niewielki obszar.  Spacer po historycznych uliczkach i kanałach miasta pomoże nam wyobrazić sobie, jak wyglądała miejscowość w dawnych czasach. Duńczycy w codziennym życiu nie śpieszą się specjalnie, tutaj żyje się swoim własnym, bardzo spokojnym rytmem. Stolica Dani to miejsce, które uważane jest za jedno z najlepszych miast do życia na świecie. Wszystko to dzięki stosowaniu ekologicznych technologii, niezwykle liberalnej atmosferze oraz licznym inwestycjom krajowym i zagranicznym, które dają Duńczykom swoiste poczucie bezpieczeństwa.

Kopenhaga

Kopenhaga – co na szybko proponuję zobaczyć

Mała Syrenka i port

Przy molo Langelinje znajdziesz jedną z najsłynniejszych atrakcji turystycznych Kopenhagi: Rzeźbę Małej Syrenki. Rzeźba powstała w 1913 roku, wykonana jest z brązu i granitu. Rzeźbiarz inspirował się baśniami Hansa Christiana Andersena o syrenie, która porzuca wszystko, by zjednoczyć się z młodym, przystojnym księciem na lądzie. Każdego ranka i wieczoru wypływa na powierzchnię z dna morza, aby usadowić się na skale w wodzie.  Spogląda tęsknie ku brzegowi, mając nadzieję ujrzeć ukochanego księcia 🙂

Kopenhaga

Fontanna Gefion

Fontanna umiejscowiona w porcie w Kopenhadze, przedstawia nordycką boginię Gefion orzącą ziemię z pomocą swoich synów przemienionych w woły. Figury zachwycają pięknem, ale to woda dopełnia całość. Największy urok fontanny odkryjesz wieczorem, wtedy jest pięknie oświetlona.

Kopenhaga

Port Nyhavn

Po prostu trzeba to zobaczyć, zakosztować tego klimatu, jaki roztacza wokół siebie port.  Nie da się być w Kopenhadze i nie zwiedzić tej wspaniałej okolicy. Piękne kolorowe kamienice, pełno restauracji, fajnie jest też popływać łódkami po kanałach. Jedyny minus tego miejsca to jego spore zatłoczenie.

Kopenhaga

Park Tivoli

Park rozrywki Tivoli Gardens w Kopenhadze to świetne miejsce dla wszystkich odwiedzających miasto, zarówno młodych jak i starych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. To także jest przestrzeń z pięknym krajobrazem, z egzotyczną architekturą, zabytkowymi budynkami i bujnymi ogrodami. W nocy tysiące kolorowych świateł tworzy bajkową atmosferę, która zupełnie Cię zachwyci.

Kopenhaga

Pałac Królewski – Amalienborg

Pałac Amalienborg musisz odwiedzić, jeśli interesują Cię królewskie historie i życie duńskiej rodziny królewskiej, która wciąż przebywa w pałacu. Polecam obejrzeć uroczystą zmianę warty, która odbywa się w samo południe na placu znajdującym się naprzeciwko pałacu.

Kopenhaga

Budynek Opery Królewskiej

Opera znajduje się na brzegu przystani wyspy Holmen, dokładnie naprzeciwko rezydencji królewskich Amelienborg oraz kościoła Fryderyka. Zaprojektował ją duński architekt Henning Larsen. Jest jedną z najbardziej nowoczesnych i najdroższych oper na świecie i zdecydowanie jest co podziwiać.

Kopenhaga

Kościół Marmurowy

Kościół zachwyca swoją imponująco dużą kopułą, której przęsła wznoszą się na wysokość 31 metrów. Zwiedzając okolice Pałacu Królewskiego – Amalienborg, trudno nie zahaczyć o to miejsce.

Kopenhaga

Wycieczka kanałami

To jeden z najciekawszych punktów programu zwiedzania Kopenhagi. Podczas rejsu przemieszczasz się wąskimi kanałami, przeciskając się pod wąskimi mostami.  Wycieczka ta zapewni wspaniałe widoki i wiele wrażeń, jednakże najbardziej polecam ją w ciepłych miesiącach.

Kopenhaga

Budynek Kopenhaskiej Giełdy

Budynek podziwiać można jedynie z zewnątrz, gdyż jest nieudostępniony do zwiedzania. Jego architektura to prawdziwe dzieło sztuki. Dzięki pięknemu szczytowi wieży zrobionemu z czterech skręconych smoczych ogonów, to dziś jedna z najbardziej charakterystycznych i najłatwiej rozpoznawalnych budowli w Kopenhadze. Obecnie służy jako siedziba Duńskiej Izby Handlowej.

Kopenhaga

 

Ewelina

zobacz także:

Barcelona – piękne widoki i gorące klimaty

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *