Hiszpania,  Podróże po Świecie

Barcelona – piękne widoki i gorące klimaty

Barcelona – miasto z niesamowitą atmosferą

Barcelona posiada niezwykły charakter: tętniące życiem plaże, ulice i lokale.  Kojarzy mi się ze słońcem, radością i dobrze spędzonym czasem. Barcelona to komercyjne serce Hiszpanii, ale także ma swoją wyjątkową historię i dziedzictwo. Każdy odwiedzający znajdzie tutaj całe mnóstwo rzeczy do odkrycia. Oryginalna architektura Gaudiego  sprawia, że miasto wygląda, jakby bez przerwy się zmieniało. Warto spędzić trochę czasu  na Las Ramblas, gdyż to tam artyści, handlarze i tancerze walczyć będą o Twoją uwagę. Gdziekolwiek jesteś w Barcelonie, zawsze jest coś do zobaczenia: klejnoty katalońskiej secesji, modernizmu i współczesnej architektury, rynki, ogrody. Odnajdziemy też w mieście ogrom starożytnych rzymskich i średniowiecznych skarbów.

W Barcelonie nie sposób się nudzić. Miasto jest ogromne, na każdym kroku czekają na nas niespodzianki. Prawdą jest, że możemy wracać tutaj wiele razy, za każdym z nich odnajdując nowe miejsca i rzeczy do zrobienia. I jak tu się nie zachwycać?

Co koniecznie trzeba zrobić będąc w Barcelonie? Poniżej znajdziecie odpowiedź.

Odwiedź Barri Gothic – dzielnicę gotycką

Barcelona

Dzielnicę tworzą zabytkowe i zachwycające budowle. To sieć powiązanych ze sobą bocznych uliczek, które doprowadzą Cię do najpiękniejszych klejnotów architektury, dziedzińców palmowych i starych studni. Niepowtarzalność tego miejsca sprawia, że możemy sobie wyobrazić, jaką świetność przechodziło miasto od XIII do XV wieku.  Jednym z głównych zabytków tego miejsca – Katedra Świętej Eulalii –  to przepiękna gotycka budowla.

 Zapoznaj się z budowlami i architekturą Gaudiego

Antoni Gaudí, jeden z najwybitniejszych architektów, zaprojektował budynki takie jak Casa Milà (znany jako La Pedrera, kataloński kamieniołom), Casa Batlló i kościół Sagrada Família, które stały się znanymi na całym świecie zabytkami. Niezmiennie zachwycają przez cały rok turystów z różnych krajów. Warto przed odwiedzeniem Barcelony poczytać o tych budowlach i o ich sławnym twórcy.

Spacer w Parku Güell, obowiązkowy punkt zwiedzania

Barcelona

Jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Barcelony jest niewątpliwie Park Güell, ponieważ jest to jedno z arcydzieł Gaudiego i dzieło wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Projekt ogrodu-miasta został zamówiony przez Eusebi Güell, ale nigdy nie został ukończony. Ostatecznie stał się własnością Rady Miejskiej w Barcelonie. Rezultatem jest park publiczny pełen wyobraźni i kolorów, w którym każdy szczegół wyraża pragnienie Antoniego Gaudiego, by zintegrować architekturę z otaczającą przyrodą.

Odwiedź kota na Rambla del Raval

El Gat de Botero – rzeźba przedstawiająca kota z brązu. Legenda głosi, że to kot czarownic 🙂 Nieopodal było miejsce, gdzie stała fontanna czarownic, a także rzekomo ich szkoła. Podania mówią, że duchy czarownic, które krążą w tych okolicach do dzisiaj, wreszcie znalazły swojego kota-stróża. A on dzięki nim odzyskał blask i podobno zaczął się nawet uśmiechać 😉

Zobacz L’Hospital de la Santa Creu i Sant Pau

Budowla ta zachwyca. Początki placówki sięgają roku 1401, kiedy połączono sześć istniejących wówczas szpitali. Nową lecznicę nazwano wówczas Szpitalem św. Krzyża (Hospital de la Santa Creu). Z czasem konieczne stało się rozbudowanie szpitala. Powstał nowy budynek.  Na prośbę jego sponsora do nazwy szpitala dodano jego patrona Św. Pawła. Pełna nazwa brzmi więc Szpital św. Krzyża i św. Pawła.

Pospaceruj w Ciutadella Park

Oryginalny park z palmami, pięknymi budowlami i ławkami – tu znajdziesz wiele dostępnych miejsc, gdzie sobie odpoczniesz. Wejście do parku otwiera majestatyczny Łuk Triumfalny, który został zbudowany w 1888 roku. Powstał on na potrzeby wystawy światowej, która odbyła się w Barcelonie.

Barcelona

Zobacz pałac muzyki katalońskiej

Sala pałacu to miejsce występów orkiestr, chórów, zespołów instrumentalnych. Odbywają się tam  koncerty muzyki poważnej i nowoczesnej. Dominuje tu przepiękna architektura zarówno zewnętrzna jak i architektura wnętrz. Zdecydowanie miejsce godne uwagi!

Odpocznij na plaży

Wyjdź z tętniących życiem ulic miasta, by wyciszyć się na piasku plaży Barcelony. Dobrym pomysłem jest oddać się relaksowi i odetchnąć pełną piersią przy bulwarach nadmorskich. Tam królują liczne restauracje, w których znajdziesz dobrze przyrządzone owoce morza.

 

Jowita

Czytaj także:

Madryt największa hiszpańska metropolia

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *