Codzienny tryb

Mieszkanie podróżnika – pomysły na klimatyczne dekoracje

W tym roku, po opóźnieniach związanych z pandemią i remoncie, w końcu wprowadziliśmy się do własnych czterech kątów. Chociaż preferuję prosty styl i nie lubię bibelotów, chciałam aby mieszkanie oddawało nasz charakter. Jedną z naszych największych pasji są oczywiście podróże, dlatego chciałam znaleźć dekoracje, które pozwolą nadać mieszkaniu odpowiedni klimat. W dzisiejszym wpisie znajdziecie przedmioty, które upiększą mieszkanie podróżnika. To także świetne pomysły na prezent dla bliskich, a przecież święta tuż tuż 😉

Czym jest korkołap?

Korkołap czyli pojemnik na korki po winie to bardzo uniwersalna dekoracja, nie tylko dla podróżników. Korkołapy tworzone są ręcznie w stolarni, która na co dzień zajmuje się produkcją… trumien. Obecnie w sklepie jest duży wybór gotowych projektów, ale możecie także spersonalizować swój korkołap w dowolny sposób. Dla fanów piwa znajdą się kapslołapy. Korkołap, który otrzymaliśmy w prezencie reprezentuje idealne połączenie naszej miłości do wina i podróży.

Drewniana mapa świata

Mieszkanie podróżnika bez mapy? Nie ma takiej opcji ! Mapa świata z efektem 3D robi spektakularne wrażenie więc jeśli tylko masz wolną ścianę, nie zastanawiaj się nad zakupem! Nasza mapa została wyprodukowana w Polsce, z drewna brzozowego a przy jej tworzeniu na pewno było dużo ręcznej pracy. Mapa, którą posiadamy pochodzi ze sklepu LosokaWood. W sklepie znajdziecie konfigurator, dzięki któremu możecie spersonalizować swoją mapę – wybrać rozmiar, dodatki a także kolor. Drewno pokryte jest impregnatem w różnych kolorach na bazie wody, dlatego kolory mogą się delikatnie różnić od przedstawionych na zdjęciach.

 

Co ważne, wszystkie potrzebne narzędzia otrzymujecie wraz z mapą. Proces montażu mapy na ścianie zajmuje trochę czasu, ale daje także ogromną satysfakcję. Oprócz mapy świata 3D, którą najbardziej Wam polecam, w sklepie znajdziecie także mapę dla dzieci lub mapę Europy. Duży wybór pozwala na dostosowanie mapy do wystroju naszego mieszkania, a w razie przeprowadzki jest możliwy jej demontaż. Mapa to także idealne tło do zdjęć 😉

Mapa zdrapka

Oprócz drewnianej mapy, posiadamy także mapę zdrapkę. Takich map jest obecnie mnóstwo – nasza pochodzi z empiku. Chociaż staram się nie odhaczać kolejnych zabytków i nie pędzić w podróży, to nie ukrywam – mam satysfakcję podczas zdrapywania kolejnego kraju. Na tej mapie zaznaczamy tylko kraje, w których byliśmy razem z moim partnerem. To taka nasza wspólna, podróżnicza historia.

Tablica magnetyczna

Nie kupuję zbyt wielu pamiątek w trakcie podróży, ale staram się  przywozić dla siebie oraz bliskich magnesy. Tablica magnetyczna to dobra alternatywa dla lodówki. Można w ładny i uporządkowany sposób przywiesić na niej wszystkie pamiątki z podróży.

Ramki

Wywołujecie zdjęcia? Ja przyznam, że dawno tego nie robiłam. Postanowiliśmy jednak przejrzeć nasze zdjęcia i wywołać kilkanaście zdjęć z naszych podróży. Lubię oglądać wywołane zdjęcia i wspominać nasze podróże. Niektóre ramki dostaliśmy w prezencie od przyjaciół – takie prezenty to zawsze strzał w 10 !

 

Mam nadzieję, że spodobały się Wam moje pomysły na dekoracje w mieszkaniu podróżnika. Czekam na Wasze inspiracje !

Sandrine

2 komentarze

  • Kaldekor

    Ogromnie spodobały mi się wasze pomysły na klimatyczne dekoracje w mieszkaniu podróżnika. To prawda, że osobiste zainteresowania i pasje mogą świetnie oddać charakter wnętrza. Skoro tak wiele mówiliśmy o drewnianych mapach czy korkołapach, warto też wspomnieć o roli oświetlenia w aranżacji takiego mieszkania. Światła, a konkretnie wybrane lampy, mogą imitować klimat różnych zakątków świata, od skandynawskiej prostoty po orientalną tajemniczość. Lampy z papieru ryżowego to świetna opcja dla tych, którzy uwielbiają azjatycki klimat. Mogą one stanowić urocze kontrasty dla twojego drewnianego mapowego centrum. Lampy industrialne z kolei, z ich surowymi metalowymi detalami, mogą podkreślić ducha przygody i nieprzewidywalności, co doskonale komponuje się z magnetycznymi tablicami pełnymi pamiątek z różnych stron świata. Dla tych, którzy cenią bardziej klasyczny styl, warto poszukać lamp stołowych z abażurami z tkanin w egzotycznych wzorach. Umieszczone na stoliku obok korkołapu czy kapslołapu mogą stać się małymi „podróżami” nawet wtedy, gdy nie możemy opuścić domu. Oświetlenie to nie tylko funkcjonalny element każdego domu, ale i mocny akcent dekoracyjny, który w synergii z resztą wystroju może przenieść nas w najdalsze zakątki świata, nie ruszając z własnego salonu.

    • Jowita

      O to prawda że oświetlenie jest ważne i tworzy super klimat. Tak naprawdę pomysłów może być jeszcze bardzo bardzo dużo. Ostatnio zrobiłam sobie ściąnę ze stworzonych z moich zdjęć plakatów i też super to wygląda. Teraz kminię, jak z apaszek jakie poprzywoziłam z różnych stron świata – jak stworzyć z tego narzutę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *