W Poznaniu
Co w Poznaniu?,  Codzienny tryb

10 rzeczy, które warto zrobić zimą w Poznaniu

W Poznaniu kiedy nadchodzi jesień i zima, zdecydowanie wolimy ukryć się pod ciepłym kocem. Często nasz wybór pada na wieczór w domu z kakao w ręku, bądź innym rozgrzewającym trunkiem. Gdy za oknem panuje ziąb i wieczna zmarzlina, czasem brakuje nam pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Aby umilić sobie zimowe dni, postanowiłyśmy sprawdzić, jakie możliwości daje nam nasze miasto.

Odwiedź jarmark w Poznaniu

Jarmark Bożonarodzeniowy

Odwiedzenie świątecznego jarmarku to doskonały pomysł, by spróbować grzanego wina lub zjeść jakiś zimowy smakołyk. Poznań oferuje aż dwa takie jarmarki. Jeden znajduje się na placu Wolności, a drugi w samym sercu Poznania na Starym Rynku. To miejsca gdzie oprócz rozrywki, możemy nabyć drobne, świąteczne upominki dla przyjaciół. Jak wygląda jeden z takich jarmarków zobacz TUTAJ.

W grudniu 2023 warto odwiedzić dwa jarmarki: pierwszy z nich jest zlokalizowany na Placu Wolności, drugi natomiast króluje na Poznańskich Targach (wejście główna brama na ulicy Głogowskiej). Na tym drugim znajdziecie też małe lodowisko.

Lodowisko – to sposób na fajną zabawę

Kto z nas nie pamięta z dzieciństwa frajdy, jaką dawała jazda na łyżwach. To jedno z naszych ulubionych wspomnień. Dzięki lodowiskom zlokalizowanym w Poznaniu mamy doskonałą możliwość powrotu do przeszłości. Dodatkowo jest to również bardzo dobry pomysł na wypad z dziećmi bądź przyjaciółmi. Wspólna zabawa z pewnością dostarczy wszystkim endorfin.

Jakie lodowiska mamy do wyboru?

 • Lodowisko Chwiałka na ul Żelazka 1. Jest dostępne dla chętnych tylko w wyznaczonych godzinach i wskazane jest wcześniej upewnić się czy jest dostępne .
 • Malta zaprasza też na swoje lodowisko. Znajdziecie je pod adresem Jana Pawła II 5
 • Na Międzynarodowych Targach Poznańskich lodowisko jest stałą atrakcją tegorocznego Poznańskiego Jarmarku Świątecznego i zapowiada się naprawdę ciekawie.

Odwiedź Palmiarnię

w Poznaniu

Naszła Cię ochota na obcowanie z przyrodą, a za oknem panuje ziąb? Jest na to rozwiązanie – Poznańska Palmiarnia. Wizyta w tym miejscu z pewnością będzie niezapomnianą podróżą po odległych kontynentach, wśród bogatej roślinności. Wrażenia dodatkowo wzbogacane są szumem wody i akwariami pełnymi egzotycznych ryb. Nie zapomnijcie też odwiedzić tutejszej uroczej kawiarni.

Adres: Matejki 18, 60-767 Poznań

Malta Ski – alternatywa dla białego szaleństwa

Kochasz narty, ale nie możesz pozwolić sobie aktualnie na wyjazd w góry? Poznań ma na to lekarstwo. Malta Ski to poznańska alternatywa dla białego szaleństwa. Sztucznie zrobiony stok zdecydowanie nigdy nie zastąpi nam gór, szału tutaj nie ma, ale pozwoli choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości. Dodatkowo pomoże również w odświeżeniu naszych narciarskich umiejętności. Zobaczyć stok możecie TUTAJ.

Adres: Wiankowa 2, 61-131 Poznań

Koniecznie wybierz się do Muzeum Rogala

Kto nie był, niech szybko naprawi ten błąd. Muzeum to miejsce, gdzie dowiesz się jak powstaje przysmak, jakim jest rogal Świętomarciński. Na żywo zobaczysz pokaz tworzenia smakołyku wielu Wielkopolan. Poznasz recepturę jak stworzyć rogala, a na koniec czeka na Ciebie niespodzianka – degustacja!

Adres: wejście od, Klasztorna 23, 61-779 Poznań

Wybierz się na warsztaty

W Poznaniu

Poznań ma wiele miejsc, gdzie organizowane są warsztaty rozwojowe. Możecie doskonalić rozmaite umiejętności: plastyczne, malarskie, techniczne, literackie czy muzyczne. Wystarczy się trochę rozejrzeć. Przez wiele lat same uczestniczyłyśmy w podobnych zajęciach, takich jak warsztaty ceramiczne. To bardzo rozwijająca forma spędzenia czasu, która pozwala odkryć swoje ukryte talenty. Warsztaty jakie polecamy:

 • tworzenie i malowanie ceramiki
 • warsztaty malarskie
 • plastyczno-rękodzielnicze w Centrum Kultury Zamek
 • warsztaty kulinarne
 • warsztaty florystyczne

Muzeum Archeologiczne – ciekawa lekcja historii

Muzeum Archeologiczne

Odwiedzenie tego muzeum to kolejny pomysł by zagospodarować zimowy dzień. Szczególnie polecamy dwie ekspozycje które nas bardzo interesują: „Pradzieje Wielkopolski” i „Śmierć i życie w starożytnym Egipcie”. Pierwsza z nich ukazuje losy Wielkopolski od początków osadnictwa ludzkiego aż po kres starożytności. Na drugą składają się eksponaty z różnych epok staroegipskiej historii, ukazujące rozmaite aspekty tej niezwykłej kultury. O dostępnych ekspozycjach jakie oferuje muzeum archeologiczne, godzinach otwarcia i aktualnych wydarzeniach poczytacie na stronie muzeum.

Adres: Wodna 27, 61-781 Poznań

Rozgrzej się na Termach Maltańskich

Zima Ci nie służy? Przemarzłeś na kość? To nic, jest na to ratunek. Wybierz się do Term Maltańskich. Ten bogaty kompleks basenów z pewnością rozgrzeje nie jedno zmarznięte ciało. Dla największych zmarzluchów polecamy Świat Saun. Po takiej wizycie dobre samopoczucie gwarantowane 🙂

Adres: Termalna 1, 61-028 Poznań

Park Trampolin – wyskacz to wszystko

Trampoliny

Ujemne temperatury potrafią niekiedy przyprawić o frustrację, a krótkie dni przytłoczyć. Aktywność fizyczna to dobry sposób, aby pomóc się rozluźnić i zrelaksować. Wyrzuć z siebie zły nastrój skacząc na jednej z poznańskich Jump Aren. Skacz, aż będzie Ci lżej 🙂 Trampoliny to bardzo dobra alternatywa na wypad całą rodziną, zarówno dzieci jak i dorośli będą mieli z tego ogromną przyjemność.

Wybierz się do teatru

Oferta w Poznaniu na spektakle teatralne jest spora. W tych bardziej popularnych teatrach i przy obleganych spektaklach warto wcześniej zakupić bilet. Jednak czasem można dostać bardzo fajne promocje kupując właśnie na ostatnią chwilę.

 • Teatr Nowy, tutaj polecam wszystkie dostępne Sceny. Adres: Jana Henryka Dąbrowskiego 5, 60-838 Poznań
 • Jeden z naszych ulubionych to Teatr Muzyczny. Jego lokalizacja to: ul. Niezłomnych 1e; 61-894 Poznań
 • Teatr Wielki w Poznaniu,  który kusi spektaklami tanecznymi i operą. Jego adres to: Fredry 9, 61-701 Poznań

 

Zapraszamy na inne nasze wpisy.

Ewelina i Jowita

zobacz także:

Poznańska Palmiarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *