W Poznaniu
Co w Poznaniu?,  Codzienny tryb

10 rzeczy, które możesz zrobić zimą w Poznaniu

Zima to taki okres, kiedy zdecydowanie wolimy ukryć się pod ciepłym kocem. Z kakao w ręku, bądź innym rozgrzewającym trunkiem. Gdy za oknem panuje ziąb i wieczna zmarzlina, często brakuje nam pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Aby umilić sobie zimowe dni, postanowiłyśmy sprawdzić, jakie możliwości daje nam nasze miasto.

Odwiedź jarmark w Poznaniu

Jarmark Bożonarodzeniowy

Odwiedzenie świątecznego jarmarku to doskonały pomysł, by spróbować grzanego wina lub zjeść jakiś zimowy smakołyk. Poznań oferuje aż dwa takie jarmarki. Jeden znajduje się na placu Wolności, a drugi w samym sercu Poznania na Starym Rynku. To miejsca gdzie oprócz rozrywki, możemy nabyć drobne, świąteczne upominki dla przyjaciół. Jak wygląda jeden z takich jarmarków zobacz TUTAJ.

Lodowisko – to sposób na fajną zabawę

Kto z nas nie pamięta z dzieciństwa frajdy, jaką dawała jazda na łyżwach. To jedno z naszych ulubionych wspomnień. Dzięki lodowiskom zlokalizowanym w Poznaniu mamy doskonałą możliwość powrotu do przeszłości. Dodatkowo jest to również bardzo dobry pomysł na wypad z dziećmi bądź przyjaciółmi. Wspólna zabawa z pewnością dostarczy wszystkim endorfin.

Odwiedź Palmiarnię

w Poznaniu

Naszła Cię ochota na obcowanie z przyrodą, a za oknem panuje ziąb? Jest na to rozwiązanie – Poznańska Palmiarnia. Wizyta w tym miejscu z pewnością będzie niezapomnianą podróżą po odległych kontynentach, wśród bogatej roślinności. Wrażenia dodatkowo wzbogacane są szumem wody i akwariami pełnymi egzotycznych ryb. Nie zapomnijcie też odwiedzić tutejszej uroczej kawiarni.

Malta Ski – alternatywa dla białego szaleństwa

Kochasz narty, ale nie możesz pozwolić sobie aktualnie na wyjazd w góry? Poznań ma na to lekarstwo. Malta Ski to poznańska alternatywa dla białego szaleństwa. Sztucznie zrobiony stok zdecydowanie nigdy nie zastąpi nam gór, szału tutaj nie ma, ale pozwoli choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości. Dodatkowo pomoże również w odświeżeniu naszych narciarskich umiejętności. Zobaczyć stok możecie TUTAJ.

Koniecznie wybierz się do Muzeum Rogala

Kto nie był, niech szybko naprawi ten błąd. Muzeum to miejsce, gdzie dowiesz się jak powstaje przysmak, jakim jest rogal Świętomarciński. Na żywo zobaczysz pokaz tworzenia smakołyku wielu Wielkopolan. Poznasz recepturę jak stworzyć rogala, a na koniec czeka na Ciebie niespodzianka – degustacja!

Wybierz się na warsztaty

W Poznaniu

Poznań ma wiele miejsc, gdzie organizowane są warsztaty rozwojowe. Możecie doskonalić rozmaite umiejętności: plastyczne, malarskie, techniczne, literackie czy muzyczne. Wystarczy się trochę rozejrzeć. Przez wiele lat same uczestniczyłyśmy w podobnych zajęciach, takich jak warsztaty ceramiczne. To bardzo rozwijająca forma spędzenia czasu, która pozwala odkryć swoje ukryte talenty. Zdecydowanie polecamy!

Muzeum Archeologiczne – ciekawa lekcja historii

Muzeum Archeologiczne

Odwiedzenie tego muzeum to kolejny pomysł by zagospodarować zimowy dzień. Szczególnie polecamy dwie ekspozycje które nas bardzo interesują: „Pradzieje Wielkopolski” i „Śmierć i życie w starożytnym Egipcie”. Pierwsza z nich ukazuje losy Wielkopolski od początków osadnictwa ludzkiego aż po kres starożytności. Na drugą składają się eksponaty z różnych epok staroegipskiej historii, ukazujące rozmaite aspekty tej niezwykłej kultury. O dostępnych ekspozycjach jakie oferuje muzeum archeologiczne, godzinach otwarcia i aktualnych wydarzeniach poczytacie na stronie muzeum.

Rozgrzej się na Termach Maltańskich

Zima Ci nie służy? Przemarzłeś na kość? To nic, jest na to ratunek. Wybierz się do Term Maltańskich. Ten bogaty kompleks basenów z pewnością rozgrzeje nie jedno zmarznięte ciało. Dla największych zmarzluchów polecamy Świat Saun. Po takiej wizycie dobre samopoczucie gwarantowane 🙂

Park Trampolin – wyskacz to wszystko

Trampoliny

Ujemne temperatury potrafią niekiedy przyprawić o frustrację, a krótkie dni przytłoczyć. Aktywność fizyczna to dobry sposób, aby pomóc się rozluźnić i zrelaksować. Wyrzuć z siebie zły nastrój skacząc na jednej z poznańskich Jump Aren. Skacz, aż będzie Ci lżej 🙂 Trampoliny to bardzo dobra alternatywa na wypad całą rodziną, zarówno dzieci jak i dorośli będą mieli z tego ogromną przyjemność.

A jak spadnie śnieg?

Śnieg

A jak spadnie śnieg, to uśmiechnij się szeroko 🙂 Pamiętaj, że taki widok  w naszym mieście to ostatnio rzadkość. Ubierz się ciepło i razem z innymi wyjdź porzucać się śnieżkami. Może zrobisz orła na śniegu, pozjeżdżasz z górki na sankach. Może właśnie to będzie ta chwila, kiedy na moment poczujesz się znowu beztrosko jak w dzieciństwie 🙂

Ewelina i Jowita

zobacz także:

Poznańska Palmiarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *