Chorwacja
Chorwacja, Podróże po Świecie

Chorwacja – przepiękny Trogir i urokliwy Omiś

Chorwacja posiada wiele pięknych miejsc, które bardzo różnią się od siebie. Naszą podróż do Chorwacji zaplanowaliśmy na sierpień.  Przemieszczaliśmy się od miasta do miasta, ponieważ mieliśmy ochotę poznać odmienne okolice tego państwa. Spaliśmy dobę tu, dobę tam i staraliśmy się, zobaczyć jak najwięcej fajnych miejsc i wleźć do każdej dziury 🙂 Uwielbiamy taką podróż, ponieważ daje ona nam szansę na odwiedzenie rozmaitych regionów.

Chorwacja –  zachwycający Omiś

Pierwszym etapem naszej podroży był Omiś, który jest wspaniałym portowym miastem. Odnaleźliśmy go pomiędzy Splitem a Makarską. Potężne  skały otaczające miasto naprawdę robią wrażenie. W zabytkowym Omisiu natkniemy się na starodawne kościoły  i fortyfikacje, które skrywają niejedną historię. Możemy tylko wyobrazić sobie, jak wyglądała ta miejscowość w dawnych czasach. Dziś Omiś jest ośrodkiem turystycznym z wielką ilością odwiedzających ludzi, jest całkowicie skomercjalizowany. Tłumy, tłumami ale miło spędziliśmy tutaj czas. Zjedliśmy obiad, usiedliśmy na ławkach z lodami i zachwyciliśmy się tą klimatyczną miejscówką.

Omis

Chorwacja – klimatyczny Trogir

Kolejnym z etapów naszej podróży był Trogir. Jest to chorwackie miasto portowe na wybrzeżu Adriatyku, w przepięknej Dalmacji, które łączy się podnoszonym mostem z wyspą Ciovo.  

Miejscem, którym zachwyciliśmy się była starówka Trogiru wpisana na Listę UNESCO. Średniowieczna starówka położona jest na wyspie. Spacerowaliśmy wzdłuż portu szerokim bulwarem, wysadzonym egzotycznymi palmami, wokół którego skupia się wieczorne życie miasta. Znajdują się tam najważniejsze zabytki, ale też restauracje, bary i hotele. Historyczne centrum za pomocą mostu połączone jest z kontynentalną częścią Chorwacji. Drugi z mostów prowadzi na wyspę, gdzie znajdują się kempingi i malownicze plaże, najchętniej odwiedzane przez turystów w tym regionie.

Trogir

Trogir

To właśnie wyspa była miejscem, które eksplorowaliśmy najwięcej. Co chwilę natykaliśmy się na dzikie zatoczki i niesamowite punkty widokowe. Cieszę się, że szukaliśmy coraz to nowych plaż, ponieważ odkryliśmy naprawdę ciekawe miejsca.

To był mój drugi raz w Chorwacji. Odbieram ją jako niesamowicie atrakcyjne miejsce pod względem architektury. Do tego natura i klimat uzupełniają w pełni wrażenia jakie ona pozostawia po sobie. Bo chce się tam powrócić, ale niekoniecznie w sezonie 🙂

Jowita

 

Zobacz także:

Wodospady KRKA

Zachwycający Split

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *