Chorwacja,  Podróże po Świecie

Wodospady Krka – zachwycająca przyroda

Wodospady Krka są częścią Parku Narodowego Krka. Park obejmuje łączną powierzchnię 109 km² najpiękniejszych odcinków rzeki Krka i dolnego biegu rzeki Čikola.  Celem parku jest przede wszystkim służyć nauce, kulturze, edukacji i rekreacji. To wspaniała i zachwycająca część Chorwacji. Przyroda tam zachwyca tysiące zwiedzających! Pełno tu kaskad wodnych, soczystej zieleni oraz spacerowych tras. To świetny pomysł na jednodniową wycieczkę podczas wakacji w Chorwacji. W wodospadach można nawet się kąpać!

wodospady KRK

Wodospady Krka – kiedy odwiedzić?

Ważna informacja dla Was! Jeśli chcecie mieć przyjemność ze zwiedzania tego parku, nigdy nie róbcie tego w sezonie. Jest to cudowny teren, piękna niepowtarzalna przyroda, malownicze krajobrazy i dobrze przygotowane ścieżki prowadzące przez cały park. Jednak w sezonie jest tak duża liczba turystów, że utrudnia to obserwowanie natury. Liczba ludzi odwiedzających wodospady idzie w dziesiątki tysięcy dziennie. My byliśmy tam w drugiej połowie sierpnia. Tłum ludzi nie pozwolił na takie podziwianie tego miejsca na jakie zasługuje. Wiem, że wrócę tam na wiosnę. Bo to miejsce jedyne w swoim rodzaju.

Wodospady Krka – co zobaczyć?

Wracając już do domu z Trogiru postanowiliśmy zobaczyć jeszcze jedną z atrakcji jaką są wodospady Krka. Dojechaliśmy do miejscowości Skradin, skąd zakupiliśmy bilet i popłynęliśmy statkiem. Z tego co wiem, jest jeszcze możliwość dostania się do wodospadów z miejscowości Lozovac, z którego do głównej atrakcji dowiezie turystów autobus. Można też trasę do wodospadu Skradinsky Buk pokonać pieszo lub na rowerze. W cenie biletu dostaniemy bardzo dobrze utrzymaną infrastrukturę parku oraz transport do głównej atrakcji, bo za statek do kolejnych wodospadów trzeba dodatkowo zapłacić.

Gdy dotrzemy już do celu, to nad rzeką zaczyna się szlak pieszy tzw. ścieżka edukacyjna. Przejście tym szlakiem zajęło nam około 60 minut. Jest to spacer pomiędzy wspaniałą roślinnością, która oferuje wyjątkową możliwość bezpośredniego kontaktu z unikalnymi roślinami. Na tej ścieżce chodziliśmy między płynącą wodą, siedliskami wodnymi, widzieliśmy też ptaki zasiedlające tę okolicę.

TUTAJ znajduje się strona Parku Krka z przydatnymi informacjami w języku angielskim, a także interaktywną mapą. Doskonale pokieruje Was jak trafić w pożądane miejsca.

Jowita

zobacz także:

Split – piękne chorwackie miasto z historią

 

https://www.instagram.com/p/BPpHawrj29w/?utm_source=ig_web_copy_link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *