Miejscówki,  Podróże po Świecie

Niezwykłe miejsca na świecie o których nie słyszałeś

Istnieją na świecie niezwykłe miejsca, takie o których kiedyś w ogóle nie słyszałam. Są ogólnie dostępne, ale pomimo bardzo rozwiniętej turystyki mało osób wie o ich istnieniu. W tym wpisie chcę przedstawić kilka lokalizacji, które mnie zachwycają i które odbieram  w kategorii czegoś bardzo specjalnego.

Othello Tunnels – Kanada

Tunele Othello to seria starych tuneli kolejowych i mostów, które przecinają solidne granitowe skały i dziką rzekę Coquihalla. Tunele znajdują się na wschód od miasta Hope w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Na trasie nie ma już torów kolejowych. Szlak przechodzi przez cztery tunele i przecina dwa mosty w wąwozie Coquihalla na zapierającym dech w piersiach odcinku rzeki. Oszołamiające wrażenie robi kanion z jego pionowymi ścianami, dodatkowo zachwycają szmaragdowozielone wody rzeki. Będąc w Kanadzie koniecznie trzeba odwiedzić to miejsce.

Kumbhalgarh – Fort i Wielki Mur Indyjski

Miejsce znajduje się wśród bujnego zielonego lasu i jest otoczone potężnymi wzgórzami Aravalli. Jest to również drugi co do wielkości fort w Radżastanie, zaraz po forcie Chittorgarh. Jest to miejsce światowego dziedzictwa UNESCO. Kumbhalgarh znany również jako Wielki Mur Indii, ponieważ jest to drugi najdłuższy mur świata po Wielkim Murze Chińskim. Powstał w XV wieku na zlecenie Rany Kumbhe.

niezwykłe miejsca

Gwin Zegal – Francja

To magiczne miejsce kojarzy mi się z zielonymi Hawajami, ponieważ będąc tu najpierw zauważasz zielone klify. Miejscówka znajduje się w Bretanii i pomimo iż umiejscowiona jest w bardzo popularnym regionie, zdecydowanie nie należy do obleganych. Ja opisując ją używam jednego słowa: Magiczna!

Most linowy Carrick-a-Rede – Irlandia Północna

Most linowy Carrick-a-Rede został po raz pierwszy wzniesiony przez rybaków łowiących łososie w 1755 r. Obecna konstrukcja pochodzi z 2008 roku. Łączy on dwa urwiska oddalone od siebie o 20 metrów. Ma 18 metrów długości i zawieszony jest 23 metry nad taflą morza. Z mostu rozciągają się przepiękne widoki na okoliczne klify. Znajduje się w okolicy miasteczka Ballintoy.

Salar de Uyuni – Boliwia

Największa na świecie pustynia solna. Jest to pozostałość po wyschniętym słonym jeziorze w Boliwii, które znajduje się na obszarze płaskowyżu Altiplano w Andach. Jest położone na wysokości 3653 m n.p.m. W określonych porach roku pobliskie jeziora rozlewają się, a cienka warstwa wody sprawia, że ​​powierzchnia solniska staje się oszałamiającym odbiciem nieba.

Niezwykłe miejsca – Plaże Mozambiku – Perła Oceanu Indyjskiego

Nie muszę się tu dużo się rozpisywać. Zdecydowanie zdjęcia i filmy mówią same za siebie. Gdybym miała wybierać między Mozambikiem a Malediwami, jednak postawiłabym na ten pierwszy. Widoki, plaże to czysty obłęd. Po pierwsze szmaragdowa woda, po drugie bielusieńki pasek. Jakie miejsca polecam?

  • Archipelag Bazaruto –   niezapomniany spacer po lagunach i białych wydmach z widokiem na szafirowy ocean.
  • Plaża Barra – niezatłoczona, idealna do wypoczynku z dziećmi, rodziną, przyjaciółmi. Okolica zapewni spokojny odpoczynek. Linię brzegową tworzy czysty śnieżnobiały piasek. Wejście do oceanu jest spadziste, ale woda u wybrzeży jest idealna.
  • Archipleag Quirimbas – wspaniałe plaże, gdzie przywita Cię niezapomniany widok czystego białego piasku rozciągającego się na turkusowe wody Oceanu Indyjskiego.
  • Plaża Vilanculos – piaszczysta, szczególnie nadaje się do nurkowania. W okolicznych wodach jest wiele pięknych raf koralowych. Żyją w nich miliony egzotycznych mieszkańców wód Oceanu Indyjskiego.

Castellfollit de la Roca – Hiszpania

Lokalizacja tego miejsca jest bajeczna. Castellfollit de la Roca znajduje się na dużym bazaltowym klifie o wysokości 50 metrów i długości prawie kilometra. Przy skalnej ścianie miasta płyną dwie rzeki Fluvià i Turonell, ale to ze szczytu miasto oferuje wspaniałe widoki. Stare miasto ma średniowieczny rodowód i składa się z zabytkowych domów, placów oraz wąskich uliczek.

Kolmanskop – opuszczone miasto w Namibii

Jest to porzucone miasto w południowej Namibii, które było w przeszłości osiedlem górniczym, jednak teraz jest ruiną i miastem duchów. W dzisiejszych czasach jest popularnym celem wycieczek. Miasteczko pierwotnie rozwinęło się po odkryciu diamentów w 1908, zasiedlili je górnicy z pobliskich kopalni. Miasto zaczęło upadać, gdy spadły ceny diamentów, a całkowicie opuszczone zostało w 1956 roku.

Jowita

zobacz także: Zwiedzanie Bretanii – 10 miejsc jakie polecam

Zwiedzanie Bretanii – 10 miejsc, które polecam zobaczyć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *