Niemcy,  Podróże po Świecie

Schrammsteinaussicht – niezwykły punkt widokowy

Chciałabym Wam przybliżyć pasmo skalne Schrammsteine we wschodnich Niemczech i zapierający dech w piersiach punkt widokowy Schrammsteinaussicht. Zobaczysz tutaj niezwykłą panoramę górskich formacji skalnych, a także malowniczy widok na okoliczne miejscowości. Miejsce to przyciąga wielu fotografów, ale szczególnie klimatyczne zdjęcia wychodzą tutaj o wschodzie lub zachodzie słońca. Jednak radzę uważać wracając po ciemku, gdyż trasa jest wymagająca, wskazane jest pilnować się i dobrze stawiać kroki. 

Do tego punktu widokowego dotrzeć możesz z Bad Schandau lub Schmilki. Są to dwie miejscowości do których łatwo dotrzeć. Nasza wyprawa w pasmo górskie Schrammsteine rozpoczęła się z parkingu leśnego zlokalizowanego w pobliżu Bad Schandau i to własnie ten szlak chcę Wam w tym wpisie przybliżyć.

Szlak niebieski na Schrammsteinaussicht

Szlak niebieski prowadzący na Schrammsteinaussicht rozpoczyna się niedaleko parkingu na którym zostawiamy auto, zlokalizowanym zaraz za Bad Schandau . Ścieżka ma swój początek po drugiej stronie ulicy. Jeszcze nie do końca wiemy co nas czeka, ponieważ widzieliśmy tylko pojedyncze zdjęcia w sieci. Trasa zaskoczyła nas niesamowicie. Najbardziej chyba malowniczymi widokami i niezwykłą wspinaczką po pionowych drabinach znajdujących się na formacjach skalnych.

Początek trasy to droga przez zieleń pod górę leśnymi schodami. Mijany krajobraz budził w nas zachwyt. To najładniejszy szlak górski jakim kiedykolwiek podążałam, jednak w dalszej części trasy będzie on wymagał od nas uwagi. I w takich okolicznościach wędrowaliśmy, aż dotarliśmy do rozdroża, gdzie łączy się kilka szlaków. Cały czas trzymaliśmy się niebieskiej trasy, która w dalszej części dostarcza adrenaliny.

Czas na trudniejszą część szlaku niebieskiego

Trasa zaczyna się robić wymagająca, ponieważ to tu zaczyna się etap bloków skalnych, pionowych drabin i schodów metalowych. Ale jest rewelacyjnie, bo to coś z czym nie spotykamy się na co dzień. Trasa jest doskonale przygotowana.

Punkt widokowy i bajeczny krajobraz

Kiedy wreszcie dotarliśmy na szczyt, trud wspinaczki wynagrodził nam widok na niesamowite tereny skalne Schrammsteine. To dobre miejsce by na nowo zachwycić się otaczającym światem. Nas po dojściu do celu najzwyczajniej zatkało. Dodatkowo mi trzęsły się nogi z wrażenia i właśnie tu dopadł mnie lęk wysokości, który odzywa się niezmiernie rzadko. Pokonał mnie widok otwartych przepaści. Pomimo tego warto tu było dotrzeć i wiem, że jeszcze nie raz trafię w tę okolicę, ale tym razem na dłużej.

Zachęcam Was do przyjechania w rejony Saksonii Szwajcarskiej. Jest to malowniczy teren, położony niedaleko Polski. Łatwo się tu dostać, gdyż z naszego kraju mamy super drogowe połączenia. Zarezerwujcie sobie więcej niż kilka dni, bo zapewniam Was, że na każdym kroku odkryjecie jakieś niezwykłe miejsce. Na same Schrammsteine poświeciliśmy jeden dzień i zdecydowanie było to za mało. Zostaliśmy z niedosytem, bo tam takich tras jest wiele. Marzy nam się powrót, z równoczesnym spaniem na polach namiotowych w sercu tych gór, kiedy jedynym środkiem transportu do tego punktu będą nasze własne nogi.

Schrammscheinaussicht

Jowita

zobacz także:

Urocza Saksonia Szwajcarska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *