Carolafelsen
Niemcy,  Podróże po Świecie

Carolafelsen – mój ulubiony widok w Szwajcarii Saksońskiej

Carolafelsen to jedno z najpiękniejszych miejsc w Szwajcarii Saksońskiej. Widok z tego punktu widokowego śmiem twierdzić, że jest jednym z najlepszych. Miejsce jest malownicze i aż prosi się o zrobienie tutaj dłuższego odpoczynku. Także przy pięknej pogodzie polecam skorzystać z tutejszych tarasów skał i poleżeć sobie tutaj na słońcu. Jeśli jestem w okolicy, zawsze korzystam z relaksu na tarasach Carolafelsen.

Zaproponuję też dwie trasy jak można tutaj dotrzeć. Pierwsza z nich startuje od strony północnej Parku z Parkplatz Beuthenfall, niedużego parkingu, na który warto przyjechać w miarę wcześnie rano. Druga z kolei zaczyna się na południu Parku i jest to to trasa na Heilige Stiege. Startuje ona z przeciwnej strony, mianowicie ze Schmilki. Przy głównej ulicy jest tutaj całkiem spory parking.

Carolafelsen trasa przez Wilde Hölle

Jak wcześniej wspomniałam w tym przypadku startujemy z Parkplatz Beuthenfall i będziemy wchodzić na nasz punkt widokowy przez formację Affensteine i określaną jako ciężką trasę Wilde Hölle. Ale uważam, że nie ma co się zrażać. Dla nas ta trasa nie była żadnym problemem. Jednak podkreślam, że znajdują się tutaj pionowe drabiny oraz trochę stalowych elementów, zamontowanych w skale aby móc przemieszczać się szlakiem w górę.  Aczkolwiek mimo iż nie jest to jednak ferrata, dzieci tutaj na jednym z odcinków powinny przemieszczać się w kasku. Pokonując Wilde Hölle praktycznie zaraz znajdziemy się przy rozwidleniu, gdzie będzie trasa na punk widokowy Carolafelsen.

Trasa jest opisana tablicami bardzo dobrze (załączam poniżej zdjęcia z tablicami) i nie sposób się zgubić, jeśli zapamiętasz poniższą MAPKĘ.

Kolejne punkty trasy :

z parkingu na Dietrichsgrund → w prawo na Unterer Affensteinpromenade, na drogowskazie będzie to MALERWEG → w lewo na Wilde Hölle → w prawo Carolafelsen →  po zejściu z Carolafelsen prosto Reitsteig aż do skrzyżowania na Frienstein → w lewo na Frienstein (proponuje odbić z trasy i po drodze zrobić również i ten punkt widokowy) → w dół do Konigsweg i w nią na lewo (od tej pory to kierunek na Beuthenfall) →  w prawo Hinterer Heideweg  → w lewo Zeughausstraße, która przechodzi w Dietrichsgrund aż do parkingu

Widok na formację Affensteine
Wilde Hölle

Trasa przez Heilige Stiege

Jest ona bardzo dobrze opisana we wpisie o Heilige Stiege. Nie będę tutaj się powtarzać, odsyłam Was po prostu do wpisu. Jedyną modyfikację jaką trzeba tutaj zrobić, to po przejściu Świętych schodów już na szczycie musimy skręcić w prawo na Zurückesteig. Dochodząc do Reitsteig skręcamy w lewo, a trasa prosto prowadzi nas do Carolafelsen. Jeszcze trochę stopni w górę i piękne tarasy zapraszają do podziwiania Parku. Modyfikacja trasy to 556 metrów w jedną stronę. Czyli do trasy ze wspomnianego wcześniej wpisu dokładamy 1,1 km. Jednak zdecydowanie warto i mocno Wam polecam.

Powiększ mapkę

Carolafelsen

Koniecznie zobacz także inne wpisy dotyczące miejsc Szwajcarskiego parku po stronie niemieckiej :

Jowita

Jeśli pomógł Ci mój wpis i chcesz wesprzeć mój blog, możesz zrobić to pod poniższym linkiem.

Będę bardzo wdzięczna 🙂
Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *