Niemcy,  Podróże po Świecie

Szwajcarska Saksonia – urocza kraina w zasięgu ręki

Szwajcarska Saksonia to miejsce, które zdecydowanie warto zobaczyć. Niedaleko granicy polskiej, nieopodal Drezna, znajduje się przepiękny region Niemiec zwany Szwajcarską Saksonią. To teren gór stołowych, w którym odnajdziemy zróżnicowane stopniem trudności trasy piesze, jak również zaawansowane szlaki wspinaczkowe. To miejsce wypełnione zielenią, malowniczymi zakątkami a także niezwykłymi tarasami widokowymi.

Hohnstein i okolice

Nasza podróż rozpoczęła się od zakwaterowania w malowniczej miejscowości Hohnstein. Nocleg, który zarezerwowaliśmy był na zamku o dokładnie takiej samej nazwie co i miasteczko. Hotel okazał się niedrogi, obsługa miła, a lokalizacja rewelacyjna. Jest co polecać! Wokół miasteczka jest wiele tras pieszych, zróżnicowanych szlaków, że każdy znajdzie coś dla siebie. Można się tutaj wyciszyć, ponieważ dróżki te nie są często uczęszczane. My wybraliśmy trasę 16 kilometrów, której ostatni kilometr przecinał pastwiska z pasącym się krowami, co nadaje wędrówce swojski klimat.

Basei i skalny most

Kolejnego dnia udaliśmy się w okolice Bastei. Najważniejsza atrakcja tej okolicy to most Basteibrucke – jest to obiekt wybudowany między górami stołowymi. Wybraliśmy się trasą przez most, która poprowadziła nas na cudowny punkt widokowy, z którego zobaczyliśmy doskonałą panoramę na tę monumentalną budowlę. Polecam zobaczenie tego zachwycającego mostu o wczesnych godzinach porannych. W sierpniu – miesiącu w którym byliśmy, o godzinie dziesiątej zjechały się autokary z tłumami turystów. Ponieważ my nie przepadamy za tłokiem, udaliśmy się w tym czasie w przeciwnym kierunku na trasę 900 schodów.

Trasa 900 schodów – niepowtarzalne widoki

Na trasie tej natknęliśmy się na przepiękne przejścia między skałami, łuki skalne, ale także malownicze krajobrazy. Szlak prowadzi także w okolice małego wodospadu, który chociaż niewielki dostarcza wiele frajdy. Znajduje się w również w atrakcyjnej lokalizacji. Odwiedzając region Saksoni Szwajcarskiej uważam za obowiązkowy punkt wyprawy przejście tej właśnie trasy.

Szwajcarska Saksonia – Twierdza Königstein

Będąc w tym rejonie koniecznie zaplanujcie zwiedzanie tej ogromnej twierdzy. Myślę, że  ze spokojem można poświęcić na nią od 4 do 5 godzin. Jest naprawdę olbrzymia! Pełniła w dawnych czasach funkcję obronną. Jej fundamenty tworzą góry stołowe. Warto wjechać zewnętrzną windą na górę twierdzy, ponieważ stąd rozciąga się przepiękna panorama na odległe góry i dolinę rzeki Łaby. Twierdza zajmuje bardzo duży obszar około 10 hektarów, dlatego mieliśmy co robić.

Punkt widokowy Schrammscheinausicht

W planie naszego wyjazdu kolejnym punktem było zdobycie zespołu górskiego Schrammsteine. Znalazłam w sieci różne szlaki prowadzące między formacjami skalnymi na punkt widokowy Schrammsteinausicht. Jest to miejsce zlokalizowane zaraz za Bad Schandau. Aby tam dotrzeć wybraliśmy szlak niebieski zaczynający się niedaleko bezpłatnego parkingu, gdzie zostawiliśmy samochód. Jeśli zatrzymacie się wcześniej w Hohnstein to na zamku jest możliwość zakupu mapy, która tu bardzo Wam się przyda! Początkową trasę rozpoczynają schody uformowane z gleby leśnej, które po kilku kilometrach zamieniają się na metalowe drabiny umiejscowione na skałach. Trasa do super łatwych nie należy, ale uważam, że nie jest też jakoś bardzo trudna. Za to dostarcza dużo emocji i ekscytacji. Uważam, że była to jedna z najlepszych rzeczy do zrobienia w tym regionie.

Bardzo polecam Szwajcarską Saksonię i zapewniam Was, że pobyt tam dostarczy Wam masę pozytywnych wrażeń!

Jowita

zobacz także

Atrakcje Szwajcarii Saksońskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *