książki
Codzienny tryb

Książki w podróży – kilka moich propozycji

Kiedy czeka mnie długa podróż i wizja kilkunastu godzin w samolocie, by zająć swój wolny czas zabieram ze sobą lektury. Zawsze towarzyszy mi wersja papierowa książki i kilka e-booków na moim Kindlu. Chcę się z Wami podzielić kilkoma pozycjami literackimi, które lubię i do których wracam – niejednokrotnie właśnie w podróży. Dziś podpowiadam Wam jedne z moich ulubionych historii, od których nie mogłam się oderwać i czytałam tak długo dopóki nie dotarłam do ostatniej strony.

Zapraszam Was na mój przegląd.

książki

Książki, które polecam:

„Prawie jak gwiazda rocka”

Autor: Matthew Quick

Bardzo piękna i pozytywna książka. Amber, główna bohaterka to postać posiadająca wiele optymizmu i energii do działania. Jej życie wcale nie jest radosne, jak to by mogło wynikać z jej zachowania, ale Amber i tak bardzo dużo udziela się dla świata. Jest taką gwiazdką poprawiającą Twój dzień. Książka ma drugie dno. Oprócz przesłania jak ważne jest pozytywne myślenie, także pokazuje jak czasem człowiek może ukrywać swoje ciężkie życie. Książka jest zarówno zabawna, dowcipna, jak i smutna. Definitywnie zmusza czytelnika do refleksji. W samolocie czy to w pociągu szybko przeczytacie ją całą, bo w zasadzie nie sposób się od niej oderwać!

Światło, które utraciliśmy”

Autor: Jill Santopolo.

Książka napisana jest w formie pamiętnika. Lucy, główna bohaterka przelewa na karty swoje uczucia, rozterki i rozpaczliwie wybory. Dzięki Lucy poznajemy cały ciąg zdarzeń, który prowadzi do finałowych, wzruszających chwil w książce. Myślę, że wiele osób często staje nad wyborem, czy zostać w swoim komforcie, bezpiecznej banieczce czy podjąć wyzwanie i spalić za sobą mosty. Nie zawsze to muszą być wybory natury sercowej jak głównej bohaterki, ale tak samo mogą przerażać.

Mamy trójkę głównych postaci, wokół których toczą się wydarzenia.  Żadne z nich nie jest idealne, mają swoje wady i zalety – jak w życiu. Popełniają błędy, podejmują nie te decyzje. Ale może właśnie z perspektywy czasu te decyzje były właśnie prawidłowe? Jedno jest pewne, czasem jeden dzień, jedno wydarzenie może nas zdefiniować i to jacy jesteśmy. To kim się stała Lucy zdefiniował Gabe, również ukształtowali się nawzajem. Książka jest świetnie napisana, nostalgiczna i warto sięgnąć po tę pozycję.

 „Promyczek”

Autor: Kim Holden

Żyj jakby jutra nie było…
To właśnie zdanie wysnuwa się w moim umyśle po przeczytaniu tej genialnej książki jaką jest Promyczek. Zbyt dużo czasu marnujemy, zbyt wiele minut ucieka nam przez palce. Pieniądze i wartości materialne to nic, bo w życiu liczy się radość, szczęście, przyjaźń i miłość. I nie ważne w jakiej kolejności do nas to przychodzi, ale ważne by czuć i cieszyć się chwilą. By nie tracić czasu na to co niepotrzebne.

Książka wzrusza, zostawia z przemyśleniami. Bohaterowie: Kate, Gus i Keller to postacie, które się kocha i uwielbia. Po skończeniu książki targały mną silne emocje. Książka jest genialna i zachęcam do jej przeczytania. Warto!

 „November 9”

Autor: Colleen Hoover

Zdecydowanie najlepsza dla mnie książka tej autorki. Sprawia, że czytając jej kolejne rozdziały czułam euforię i smutek, niedowierzanie i pełną radość. Jest to historia Fallon i Bena, nietuzinkowa opowieść: o zaufaniu, krzywdzie, niepewności.
Opowieść o przeznaczeniu o tym, że los sam pisze dla nas niespotykane historie. Niekiedy największy błąd, najgorsze doświadczenie może zmienić się w coś wspaniałego. Czasem trzeba znaleźć się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Jedno wiem na pewno, po tę książkę będę sięgać wielokrotnie, by znów poczuć te emocje i jej niezmienne piękno.

„Król z żelaza”

Autor: Maurice Druon

Książka historyczna, która jest pierwszym tomem cyklu, ale spokojnie można czytać ją oddzielnie. Jej zaletą jest sposób jej napisania. Gdyby nie fakt, że z ciekawości sprawdzałam wszystkie informacje w niej zawarte, pomyślałabym, że jest to książka przygodowa z elementami fantastyki. Tym bardziej jakie było moje zaskoczenie, gdy odkryłam, że to wszystko naprawdę się wydarzyło. Odnajdziesz tutaj niesamowite losy francuskiego króla Filipa Pięknego i jego potomstwa. Walka o tron, intrygi i knowania. Jestem zachwycona tą pozycją. Polecam jako literaturę dla każdego. Nawet jeśli nie lubisz historii, gwarantuję Ci kawał dobrze spędzonego czasu nad książką.

„Bez szans”

Autor: Mia Sheridan

Opowieść o miłości wbrew rozsądkowi i na przekór rzeczywistości. Historia Tenleigh i Kylanda jest porywająca, dzięki niej wchodzimy w ich życie, które do łatwych nie należy. Próbują walczyć o siebie, wyrwać się z piekła w jakim żyją, wyrwać z biedy i nizin społecznych. Oboje rywalizują o bilet do lepszego życia, który może otrzymać tylko jedno z nich. Kto odejdzie a kto zostanie? Czy po latach zdołają spojrzeć sobie w oczy, jeśli poświęcą miłość dla przetrwania? Książka o dojrzałych wyborach, jednak z bardzo satysfakcjonującym zakończeniem. Z pewnością na podróż się nada!

„Pax”

Autor: Sara Pennypacker

Opowieść o przyjaźni człowieka i lisa. Bardzo emocjonująca pozycja. Pokazuje ona w doskonały sposób jak może wyglądać miłość i przyjaźń między zwierzęciem i człowiekiem. Przedstawia ich przywiązanie do siebie i głębokie zaufanie. Część książki to perspektywa życia z punktu widzenia liska, ponieważ postać ta została uczłowieczona. Historia przedstawiona w książce jest smutna i łamie serce już na samym początku. Jednak to powieść, którą zdecydowanie warto przeczytać.

„Zostań ze mną”

Autor: K.A. Tucker

Historia o popsutych relacjach, niespełnionych oczekiwaniach, utraconych szansach ale przede wszystkim to opowieść o miłości, rodzinie i nadziei. Książka zapowiada się jako romans, ale zupełnie nim nie jest.  Przewija się wątek miłosny, ale zupełnie nie o niego tutaj chodzi. Bo najważniejszą treścią jest odzyskana relacja na linii ojciec – córka. Czytając uświadamiasz sobie, że nie wszystko zawsze wygląda tak jak nam się wydaje. A i nie zawsze masz czas aby coś naprawić. Książka cudowna, jedna z takich które chce się mieć w domu na półce.  Ja również nie mogłam się jej oprzeć.

 

 

Zostawiam Was z takim wyborem.  Ostatecznie w kolejnej podróży towarzyszyć mi będzie któraś z wymienionych pozycji. Może i Wam się spodoba moja propozycja?

A i chętnie zapoznam się z Waszymi poleceniami 🙂

Jowita

zobacz także

Seria książek, które mogę Wam polecić

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *