Zamki Dolnego Śląska
dolnośląskie,  Podróże po Polsce

Zamki Dolnego Śląska jakie polecamy odwiedzić

Planujesz podróż po Polsce? Zachęcam, aby zorganizować wypad, podczas którego odwiedzisz Zamki Dolnego Śląska. Region wiele oferuje: ciekawe zabytki, piękne widoki, góry i niezwykłe miejscówki. Jednak jedno co go bardzo wyróżnia, to ilość zamków jakie się na jego terenie znajdują. W tym wpisie przybliżę kilka z nich, które według mnie warto odwiedzić.

Zamki Dolnego Śląska – zabytkowy Grodziec

Gotycki zamek, który naprawdę robi wrażenie. Zwłaszcza pasjonaci zamków będą zachwyceni. Jest to miejscówka, w której często odbywają się imprezy rycerskie i festyny, oraz gdzie króluje klimat średniowiecza.  Jest to zabytek, którego nie możesz ominąć podróżując przez Dolny Śląsk. Wąskie korytarze, kręcone schody, surowe mury oraz tajemnice, które w sobie kryją. Tak, zdecydowanie to jest to!

Zamek Kliczków

Wychowałam się w niedalekiej okolicy Kliczkowa i do dziś mam sentyment do tego miejsca. Obiekt jest piękny, zadbany i przyjemnie spędza się tutaj czas. Miejsce idealne do relaksu, aby wypić kawę w zamkowej kawiarni. Często urządzane są tu śluby, festyny i lokalne wydarzenia, oraz liczne sesje. Zamek i jego okolice to bardzo romantyczna miejscówka.

Zamki Dolnego Śląska – Książ i jego okolice

Jeden z największych zamków Dolnego Śląska. Okazały, robi wrażenie. Jednak to co mnie najbardziej w nim pociąga to Książański Park Krajobrazowy i widoki jakie on oferuje. Okolica zamku jest wprost bajeczna i aż prosi się o spacer. Kilka lat temu do zwiedzania udostępniono tunele wybudowane podczas II wojny światowej. Książ skrywa dużo tajemnic i zwiedzając go nie wyobrażam sobie nie dotrzeć do niezwykłych podziemi.

Bilety można zakupić online i zarezerwować na konkretną godzinę na stronie zamku

Zamek Chojnik

Znajduje się nieopodal Jeleniej Góry, na górze o takiej samej nazwie Chojnik na wysokości 627 metrów n.p.m. Na proponowany zamek warto się wspiąć robiąc przerwę w zdobywaniu szczytów Karkonoszy. Do budowli prowadzi szlak dla amatorów pieszej wędrówki, gdzie w trakcie wspinaczki można zdobyć znajdującą się na szlaku Jaskinię Przemytników.

zdjęcie: wikipedia.pl

Baśniowy zamek Czocha

Według mnie to najpiękniejszy zamek dolnośląski. Zachwyca i cieszy oczy wielu turystów. Z racji, iż jest miejscówką bardzo obleganą, planując tu wizytę warto przyjechać od samego rana. Zachwyca z zewnątrz i z wewnątrz, bo wrażenie tu robią tajemne zamkowe przejścia. Jest to obowiązkowy punkt na liście zwiedzania Dolnego Śląska.

Zamek Grodno

Zamek niewielki, aczkolwiek położony w przepięknej okolicy. Wznosi się on nad Jeziorem Bystrzyckim. Poza sezonem jest to niezwykła, urocza okolica, jednak w sezonie jest bardzo mocno oblegana. Popularność Zagórza Śląskiego, zapory i miejscówek wypoczynkowych powodują, iż spotkać tam można spore tłumy. Jednakże my na odwiedziny wybraliśmy późny wrzesień, co pozwoliło nam na zrelaksowanie i cieszenie się tym miejscem.

Jowita Postaw mi kawę na buycoffee.to

zobacz także:

Bolesławiec – czym urzeka…

Bolesławiec – czym urzeka miasto ceramiki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *