Zlot Żaglowców
Podróże po Polsce,  zachodnio-pomorskie

Zlot żaglowców w Szczecinie- The Tall Ships’ Races

The Tall Ships’ Races jest to zlot żaglowców z całego świata, odbywający się co dwa lata w innym porcie. W 2021 roku już po raz czwarty impreza ta zawita do naszego Szczecina. Ostatnimi laty gościła tam w 2007, 2013 i 2017 roku. Podczas imprezy Wały Chrobrego wypełniają się niezapomnianą żeglarską atmosferą. Ponadto, w tym czasie miasto wyróżnia się bielą marynarskich czapek oraz pasiastymi koszulkami załóg żaglowców. Klimat jaki towarzyszy temu wydarzeniu jest naprawdę niezwykły. Dlatego dziś krótko zrelacjonuję Wam ostatni zlot żaglowców, który miałam okazję zobaczyć.

Zlot Żaglowców

Zlot Żaglowców – czego spodziewać się po takiej imprezie

Podczas imprezy miasto opanowuje fantastyczna aura. Niektórzy twierdzą, iż w tym czasie uśpione miasto budzi się ze swojego letargu. Wały Chrobrego i okolice portu tętnią wtedy życiem na całego. Przy brzegu cumują jednostki z całego świata. Ponadto powstają sceny muzyczne, na których odbywają się koncerty. Także pojawiają się liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, oraz bogate zaplecze gastronomiczne. Jedynym minusem jaki mogę tutaj wskazać, będzie tylko bardzo liczna liczba odwiedzających Wały Chrobrego w tym czasie. Jednak z uwagi na rangę wydarzenia fakt ten nie powinien nikogo dziwić.

Jedną z najfajniejszych rzeczy podczas zlotu żaglowców jest możliwość zwiedzania zacumowanych jednostek. To czas, kiedy można porozmawiać z załogą, zrobić pamiątkowe zdjęcia, a także zobaczyć i poznać jak to wszystko wygląda od środka.

Zlot Żaglowców

Najbardziej okazałe żaglowce, które zacumowały w Szczecinie w 2017 roku to:

 1. Cisne Branco, Brazylia
 2. Dar Młodzieży, Polska
 3. Fryderyk Chopin, Polska
 4. Kruzenshtern, Rosja
 5. Mir, Rosja
 6. Santa Maria Manuela, Portugalia
 7. Sedov, Rosja
 8. Sorlandet, Norwegia
 9. Zawisza Czarny, Polska
 10. Skonnerten Jylland, Dania
 11. Royal Helena, Bułgaria
Zobaczyć można wszystkie wyżej wymienione na stronie, którą linkuję Wam tutaj
Koncert był fajnym przeżyciem, choć mam nadzieję, że w 2021 sztuczne ognie zostaną zastąpione laserowym pokazem świetlnym.
Zlot Żaglowców
Kolejny zlot żaglowców ponownie zawita do Szczecina już w sierpniu 2021 roku. Zapewne towarzyszyć mu będą inne, lecz równie ciekawe atrakcje. Dlatego z całego serca zachęcam Was do śledzenia wydarzenia i odwiedzenia Szczecina w tym własnie czasie. Fajna zabawa gwarantowana.
Ewelina
Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *