lubuskie,  Podróże po Polsce

Winnice w Polsce – propozycje i informacje praktyczne

Winnice w Polsce? Gdzie ich szukać? Na zachodzie naszego kraju w województwie lubuskim możemy odnaleźć całkiem niezłą ilość miejsc, gdzie uprawiane są winorośle. Wiele z tych lokalizacji oferuje degustacje i czas, który możesz spędzić wśród zieleni. W niektórych do oferty dochodzi agroturystyka, gdzie znajdziesz nocleg, pyszne jedzenie, jak również miłe niezwykłe przyjęcie. Aż się prosi o odwiedziny.

Winnice jakie polecam – klimatyczne miejscówki

Tutaj polecam Wam miejsca, które uwiodły moje oczy. Uważam je za niezwykle malownicze, żeby przyjechać i spędzić choć kilka godzin w tak klimatycznej okolicy. Którą winnicę nie wybierzecie, te które oferują kontakt z klientem indywidualnym zapewnią Wam wspaniałe wrażenia i degustacje. Po co ograniczać się do jednej? Życie jest długie, odwiedzić można wszystkie i samemu wyrobić zdanie.

Winnica Ingrid

Gdzie poznamy historie wina – winnice lubuskie

Każdy właściciel prowadzący z pasją swoją winnicę, powie ciekawe historie o swoich winoroślach, o hodowanych szczepach i trudach powstania końcowego produktu jakim jest wino. Zdecydowanie są to miejsca, gdzie można nauczyć się jak rozpoznawać dobre wino i z czym je konsumować, aby uzyskać przysłowiowe niebo w gębie. Według naszego rozeznania w lubuskim jest ponad dwadzieścia winnic, które liczą się w regionie. Prowadzi po nich Lubuski Szlak Wina i Miodu. Tutaj znajdziecie spis winnic, jakie polecają  -> KLIK

Winnica Kinga

Weekend w winnicy – Winnica Kinga

Fajną propozycją na spędzenie weekendu będzie odwiedzenie na weekend jednej z winnic. Na takie spędzenie wolnego czasu zdecydowałam się w maju, gdzie jako atrakcję wybrałam zorganizowaną formę relaksu – agroturystykę kulinarną w winnicy KINGA. Miejsce znajduje się wśród zieleni, jednak to co mnie tam zachwyciło, to niesamowita energia i życzliwość właścicieli.  To jest jeden z największych atutów- właśnie ta atmosfera, którą tworzy osoba Kingi. Jest swojsko, sielsko, miło, dodatkowo wino degustujemy do kawy, obiadu i kolacji. W winnicy kupić można tylko kilka rodzai wina, ale degustować już kilkanaście i każdy winny smakosz znajdzie tu coś dla siebie. Jeśli lubisz agroturystykę to zdecydowanie się tu odnajdziesz, po pierwsze miejsce zamieszkuje tu dużo zwierząt, ponieważ właściciele zdecydowanie kochają zwierzaki. Po drugie łatwo odnaleźć tu spokój, odpoczynek jest gwarantowany. Miejsce które pokochasz.

Winnica, którą musisz odwiedzić – Ingrid

Gdzie po wina? Polecam Winnicę Ingrid gdzie przemiły właściciel oprowadzi Cię po uprawie, opowie historię oraz o szczepach jakie hodują. Przygotuj się, że wyjedziesz z zapasem win. Ja nie mogę się zdecydować jakie specjalnie przypadają mi do gustu. Z winnicy Ingrid wyjechałam z zapasem pysznego białego, półsłodkiego wina Solea a także białego, wytrawnego Pinot Blanc. W winnicy Ingrid można także nocować, ale miejsce jest dość oblegane i mi się nie udało wbić w termin. Jednak właściciel pokazał nam pięknie urządzone pokoje, gdzie dodatkowo na powitanie urządzana jest kolacja degustacyjna z serami. Warto z tego skorzystać. A jak nie na nocleg to z degustacji i zakupu win.

Jowita

zobacz także Polska Prowansja

Polska Prowansja – lawendowe pola w Polsce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *