Hiszpania, Podróże po Świecie

Madryt – największa hiszpańska metropolia

Madryt – co nas urzekło?

Celem naszej podróży do stolicy Hiszpanii – Madrytu, była przede wszystkim wizyta na słynnym Estadio Santiago Bernabéu, podczas jednego z meczy Primera Division. W samym Madrycie byliśmy tylko niespełna trzy dni. Jednak to, co zaplanowaliśmy na ten bardzo krótki czas udało się nam zrealizować.

Madryt: Puerta del Sol, Pałac Królewski i okolice

Zakwaterowanie w centrum miasta to najlepsza opcja na krótki pobyt. Do wielu miejsc mogliśmy po prostu dostać się na piechotę. Słynny Plac Słońca był pierwszy na liście. Puerta del Sol uznawany jest nie tylko jako centrum Madrytu, ale i całej Hiszpanii. To tu znajduje się rzeźba niedźwiedzia sięgającego do drzewa truskawkowego – symbol Madrytu. Najbardziej popularny plac Madrytu przyciąga tłumy turystów. Spotkaliśmy tu też mnóstwo ulicznych artystów, których otaczali zaciekawieni przechodnie.

Place Madrytu usiane są niezliczoną ilością kawiarenek, barów, restauracji. Chcąc poczuć klimat danego miejsca warto to wykorzystać i  na chwilę się zatrzymać. My wybraliśmy znajdujący się nieopodal Plac św. Anny, trochę mniej zatłoczony. Stąd niedaleko już do Pałacu Królewskiego. Palacio Real de Madrid jest najważniejszym zabytkiem Hiszpanii, jak również największym pałacem królewskim w Europie. Pałac jest dostępnym dla zwiedzających, ponieważ hiszpańska rodzina królewska na co dzień tu nie mieszka . Dzień zakończyliśmy kolacją w typowym tapas barze poznając lokalne smaki;)


Plaza de Cibeles, park Retiro oraz Estadio Santiago Bernabéu

Drugiego dnia zmierzając w kierunku parku Retiro, mieliśmy okazję zobaczyć kolejny symbol Madrytu. Na środku Plaza de Cibeles znajduje się słynna fontanna bogini Kybele ujeżdżającej karetę prowadzoną przez lwy.

Jeśli ktoś jest fanem muzeów, nieopodal jest ich kilka, w tym słynne Prado, Reina Sofia oraz muzeum Thyssen-Bornemisza. My tylko rzuciliśmy okiem i maszerowaliśmy dalej. Miałyśmy plan spędzenia tego dnia w parku Retiro. Męska część ekipy pojechała zwiedzać stadion Królewskich. Wieczorem wybieraliśmy się na mecz, jednak z uwagi na sentymentalne znaczenie, postanowiliśmy o zrobieniu osobnego wpisu z krótką relacją z tego sportowego wydarzenia.

Park Retiro – do tego miejsca najczęściej powracamy wspominając nasz pobyt w Madrycie. Spędziłyśmy tu ponad trzy godziny. Spacerując, robiąc niezliczoną ilość fotek, delektując się otoczeniem i klimatem tego miejsca. Wypiłyśmy przepyszną kawę i nie tylko;) To zdecydowanie, przynajmniej dla nas, najpiękniejszy park miejski w jakim do tej pory byłyśmy.

Atocha i pociągiem do Barcelony

W dniu wyjazdu udało się nam jedynie zobaczyć słynną stację kolejową Atocha. To jedna najciekawszych stacji świata. W środku utworzono tropikalny ogród z oczkiem wodnym i pływającymi w nim dziesiątkami żółwi. Wewnątrz budynku stacji jest mały bazar z oryginalnymi daniami kuchni hiszpańskiej i arabskiej.

Madryt to jedna z najładniejszych i najczystszych stolic Europy, a co najważniejsze czuliśmy się tu bardzo bezpiecznie.
Nasi przyjaciele z Majorki zaczęli niedawno swój roczny pobyt w Madrycie. Mamy nadzieję, że wkrótce podeślą nam fotorelację, a może nawet jakiś wpis.

XoXo

 

 

Zobacz także:

Barcelona – piękne widoki i gorące klimaty

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *