we Wrocławiu
dolnośląskie,  Podróże po Polsce

10 rzeczy, które fajnie zrobić będąc we Wrocławiu

Często bywam we Wrocławiu, gdyż jest położony blisko od Poznania z bardzo korzystnym połączeniem kolejowym. Dobrze się tu czuję i wpadam z wizytą, kiedy tylko zatęsknię. Dziś chcę pokazać mój punkt widzenia, co najlepiej zrobić, będąc na weekend w tym mieście. Poniżej prezentuję 10 lokalizacji, które będąc tu lubię odwiedzać.

Zobacz Wrocławski Ostrów Tumski

To jedna z najpiękniejszych miejscówek w mieście. Liczne mostki i pięknie rozgałęziająca się Odra, do tego dodać pięknie zagospodarowany teren, zabytki i mamy przepis na fajnie spędzony spacer. W drodze na Ostrów Tumski warto zahaczyć o Uniwersytet Wrocławski, gdzie można obejrzeć cudowną Aulę Leopoldina. Uważam ją za prawdziwy majstersztyk.

Stary Rynek we Wrocławiu- koniecznie musisz zobaczyć!

Otoczony kolorowymi kamienicami Rynek jest jednym z najpopularniejszych miejsc wycieczek. Również i ja wysiadając na wrocławskim dworcu PKP udaję się w tym kierunku. To żabi skok od dworca kolejowego do pięknego centrum. Najbardziej polecam miesiące wiosenne i letnie na odwiedziny tego miasta, ponieważ wtedy Wrocław jest urzekający. Polecam odpoczynek w kawiarniach na świeżym powietrzu. To u mnie jest obowiązkowy punkt programu, aby odwiedzić miejskie parki i tam odpocząć wśród pięknej zieleni.

Wybierz spacer Dzielnicą Czterech Wyznań

Podczas spaceru po Dzielnicy Czterech Wyznań można natknąć się zarówno na kościół katolicki, prawosławny sobór, kościół ewangelicki, jak i synagogę. To miejsce jest obrazem jak cztery różne filozofie wpływają na tolerancję religijną i kulturową Wrocławia.

Zobacz murale przy Roosevelta

Fajne miejsce na mapie Wrocławia. Najlepsze Murale odnalazłam, kiedy przeszłam tunelem na wewnętrzny dziedziniec przy Roosevelta 13. Kreatywne, artystyczne podwórko. Niektóre z dzieł naprawdę zadziwiają. Trzeba to zobaczyć. Jeśli z kolei chcesz zobaczyć słynną Fridę to odnajdziesz ją na podwórzu przy Roosevelta 8. Te kolejne nie zrobiło na mnie takiego wrażenia jak to pierwsze, gdyż nie było aż tak zadbane jak te przy 13-tce.

Ogród Japoński przeniesie Cię w orient a Park Szczytnicki zachwyci

To jedno z najpopularniejszych miejsc spacerów i relaksu we Wrocławiu, w szczególności wśród turystów. Oryginalne rośliny i niezwykła aranżacja przestrzeni dają wrażenie przeniesienia się w inne rejony  świata. Ogród Japoński sąsiaduje z Parkiem Szczytnickim i to świetne miejsce, by dalej kontynuować swoją pieszą wędrówkę. Zarówno ogród jaki i park to miejsca z licznymi stawami, mostkami i aż się proszą, aby spędzić tam leniwe popołudnie.

Wrocławska Fontanna Multimedialna, Pergola i Hala Stulecia

Biorąc pod uwagę, że moje pierwsze odwiedziny w tym miejscu przypadły na ciepły sierpień, z zachwytem wykorzystałam ten czas na przycupnięcie w restauracji z widokiem na tę fontannę. Miejsce ma fajny klimacik. Nie dziwi mnie wcale, że tyle osób przychodzi tu się zrelaksować i odpoczywać, zdecydowanie chce się w takie rejony wracać.

Aula Leopoldina

Reprezentacyjna, barokowa aula w głównym gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego. Konieczna do zobaczenia, tak jak wspominałam wcześniej fenomenalna i niezwykła!

Bulwary nad Odrą

Miejsce zachęcające do spacerów, a przy dobrej pogodzie do dłuższego posiedzenia z książką. Sąsiedztwo rzeki bardzo dobrze wpływa na nastrój, wycisza a i miło się tu spaceruje. Lokalizacja fajna także i dla rowerzystów, bowiem ścieżka rowerowa z takimi widokami aż zachęca, aby wybrać właśnie te trasę.

Odwiedź Hydropolis

Wystawa pokazująca znaczenie wody w życiu człowieka i naszej planety. Ciekawe modele, interaktywne instalacje i interesująca multimedialna oprawa sprawiają, że nudy tu nie uświadczysz.

Szlakiem wrocławskich krasnali – kto znajdzie jak najwięcej?

Wrocław to miasto, które zamieszkują liczne krasnale. Niektóre osoby robią całodzienne wędrówki w poszukiwaniu tych małych mieszkańców Wrocławia. Nam też udało się kilka przydybać. Spodobała mi się najbardziej ta wesoła orkiestra 🙂

we Wrocławiu
Filharmonia Wrocławska

A na trasie po Wrocławiu czekała nas niespodzianka w postaci krasnala więziennika, który rezyduje w dawnym więzieniu. Teraz nie ma już tu skazańców, lecz jest to urocze miejsce z restauracjami.

Bardzo polecam spędzenie weekendu we Wrocławiu. To bardzo piękne miasto z wieloma zabytkami. Wystarczy tylko kupić bilet na pociąg i zapakować torbę. Dobrze spędzony czas zagwarantowany!

 

Do tematu Wrocławia jeszcze powrócimy, zatem do zobaczenia!

Jowita

Wpis powstał także z pomocą Jagody, która na stałe zamieszkuje to piękne miasto 🙂

 

zobacz także:

Spacer w Poznaniu? Mamy dla Ciebie pomysł

A może tak Sewilla?

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *