Spacer w Poznaniu
Co w Poznaniu?

Spacer w Poznaniu? Turysto, mamy dla Ciebie pomysł!

Jeśli trafiłeś na ten wpis to znaczy, że interesują Cię miejsca, które chciałbyś wybrać na idealny spacer w Poznaniu. Nasza w tym głowa, aby zadbać i podpowiedzieć Ci naprawdę fajne miejscówki, byś poczuł się zrelaksowany w naszym mieście.

Spacer w Poznaniu – nasze propozycje

Poznań jest miejscem, gdzie jest do wyboru kilka urzekających stref na idealne spacery, bądź nadających się do uprawiania sportów na świeżym powietrzu. Sama często z nich korzystam, gdy chcę pobyć wśród zieleni, odetchnąć od zgiełku miasta i otaczającego betonu. Na szczęście jest trochę takich lokalizacji, które aż proszą się o spędzenie czasu poza domem. Niżej wymienione miejscówki i parki mają dobre położenie, do których spokojnie dostaniesz się komunikacją miejską.

Rusałka

Jezioro Rusałka to moja ulubiona strefa do biegania i polecam każdą porę dnia, aby się tam udać. Liczne ścieżki otaczające zbiornik nadają się na długie spacery. Znajdziesz tu także restauracje, dlatego to dobry pomysł aby spożyć posiłek na świeżym powietrzu. A może piknik? To także fajna alternatywa. Rusałka jest też miejscem, gdzie możesz wynająć rowery wodne aby miło i aktywnie spędzić dzień.

Ogród botaniczny

Polecam aby połączyć wizytę w tym miejscu ze spacerem nad Rusałką, gdyż ogród umiejscowiony jest w bliskim sąsiedztwie jeziora. Jedną z większych atrakcji Ogrodu Botanicznego jest alpinarium, na którego terenie znajduje się siedem zbiorników wodnych połączonych strumieniami w zamknięty obieg wody, co podkreśla jego górski charakter. Ale oprócz tego mamy do wyboru wiele skwerów, sadzawek, piękną fontannę tancerkę, amfiteatr, a także kawiarnię.

Malta

Centrum tych terenów stanowi Jezioro Maltańskie – sztuczny zbiornik wodny powstały w wyniku spiętrzenia rzeki Cybiny. Jest on intensywnie wykorzystywany do uprawiania sportów wodnych. Urocze zakątki Malty, restauracje, a także trasy dla spacerowiczów, biegaczy i rowerzystów przyciągają mieszkańców miasta oraz turystów. Potrzeba Ci odrobiny wytchnienia? Wybierz się na spacer na poznańską Maltę.

Park Sołacki

Uroczy zielony teren urządzony w stylu angielskim, rośnie tu wiele gatunków drzew i krzewów. Spiętrzone wody przepływającej rzeczki Bogdanki utworzyły w parku Stawy Sołackie o nieregularnych brzegach. W parku znajduje się szereg mostów i mostków, a nawet natkniesz się na wodospad.

Spacer w Poznaniu

Cytadela

Park, w którym odbywają  się różne kulturalne wydarzenia. Znajdziesz tutaj wiele alejek spacerowych, leśnych dróżek, ciekawych zakamarków. Oferuje wiele zróżnicowanych wizualnie miejsc, co sprawia, że można tu spędzić wiele godzin nie narzekając na monotonię.

Wartostrada

Trasa znajduje się nad Wartą, jest ciągiem komunikacyjnym dla pieszych i rowerzystów. To ciekawa droga, która ciągnie się wzdłuż rzeki, to także alternatywa na spędzenie czasu w słoneczne dni w mieście. Poznań dzięki niej odzyskał okolice rzeki na spacery i inne formy relaksu. W jej okolicy w sezonie letnim powstają miejskie plaże z leżakami i miejscówkami na pikniki.

Łęgi Dębińskie

Potocznie tak nazywany jest Park Jana Pawła II, który zajmuje część obszaru Łęgów Dębińskich. Stanowi jeden z popularnych terenów wypoczynkowych i rekreacyjnych mieszkańców gęsto zabudowanej Wildy. Na terenie parku znajdują się również dawna zabytkowa elektrownia wildecka, która w dzisiejszych czasach służy jako miejsce spotkań i warsztatów, galeria sztuki znana jako SPOT. Park jest dogodnym miejscem wiosennych i letnich imprez rodzinnych.

Dzisiaj zakończę na powyższych propozycjach, ale już niedługo zapraszam Was na odsłonę kolejnego wpisu dotyczącego ciekawych miejsc, które warto odwiedzić na wiosnę i lato w Poznaniu.

Jowita

zobacz także:

Park Sołacki – prawdziwa perła Poznania

Cytadela – tego spaceru nie możesz odpuścić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *