Co w Poznaniu?

Park Sołacki – prawdziwa perła Poznania

Park Sołacki – jeden z najładniejszych i urokliwych parków miejskich w Poznaniu

Park Sołacki jest miejscem bardzo popularnym na spacery wśród wielu mieszkańców, których przyciągają piękne widoki, ale także cisza i spokój. W szumie miasta jest prawdziwą zieloną, czystą ostoją, w której można przyjemnie odpocząć. Często spotkamy tu rowerzystów, biegaczy, osoby na rolkach, bo tutejsze trasy aż proszą się o aktywność sportową.

Park Sołacki w Poznaniu powstał ponad sto lat temu. Jego powierzchnia wynosi około 15 ha, charakteryzuje się on bogatym i zróżnicowanym zadrzewieniem. Park urządzono w stylu angielskim, rośnie tu wiele gatunków drzew i krzewów. Spiętrzone wody przepływającej rzeczki Bogdanki utworzyły w parku Stawy Sołackie o nieregularnych brzegach. W parku znajduje się szereg mostów i mostków w większości drewnianych, możemy nawet natknąć się na wodospad. Znajdujące się tam alejki sprawiają, że z tym większą przyjemnością powracam do niego wraz z przyjaciółmi. Przy każdej z nich znajdują się ławki, na których uwielbiamy przesiadywać i relaksować się. Oddajemy się rozmowom i chłoniemy urokliwy krajobraz wokół nas.

Park Sołacki – idealne miejsce na sesje zdjęciowe

Czar tego miejsca powoduje, iż wiele osób decyduje się w nim na sesje ślubne. Pomysłem na sesję nie muszą jednak być jedynie okoliczności ślubne, jeśli chcesz zrobić sobie zdjęcia w otoczeniu pięknej przyrody, ten park będzie dobrym wyborem!

Ludzie odczuwają potrzebę obcowania z naturą. Park Sołacki jest takim właśnie elementem w zgiełku miasta, swoistą enklawą, gdzie otaczającą przyrodę mamy na wyciągnięcie ręki. Poznaniacy przychodzą  tu odpocząć, pomyśleć i odstresować się. Oderwanie się od miejskiego hałasu jest potrzebne każdemu, by móc zachować równowagę życia w metropolii.

Podsumowując: Park Sołacki jest pięknym oraz magicznym miejscem. Zachęca do korzystania ze spacerów, biegania, uprawiania nordic walking, a także wyjść z dziećmi i rodziną. Mieści się w nim również restauracja, w której można w spokoju wypić kawę, podziwiając piękny widok na staw.

Jowita

zobacz także:

Cytadela w Poznaniu – miejsce spacerowe z historią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *