Podróże po Polsce,  wielkopolskie

Wiosna w Poznaniu? Mamy propozycje jak spędzić ten czas

Wreszcie przyszła wiosna w Poznaniu. Czas zapomnieć o zimnie, odrzucić koce, przewietrzyć mieszkanie i wyruszyć zdobywać miasto. Nie chcemy tracić czasu przed telewizorem, kiedy za oknem zrobiło się tak pięknie.

Ten wpis to propozycja odwiedzenia miejsc, idealnie nadających się do wyruszenia w plener ciepłą wiosną, latem i ciepłą jesienią w Poznaniu. Niektóre z nich zdecydowanie możecie zobaczyć przez cały rok, ale milej i przyjemniej będzie, kiedy świeci słońce i panuje przyjazna temperatura 🙂

Rejs statkiem po Warcie to pomysł na nieźle spędzony czas

Tramwaj wodny w Poznaniu rozpoczyna swój sezon już od 28 kwietnia. Statek wyrusza z Ostrowa Tumskiego w kierunku Starołęki. Podczas rejsu gwarantowane są piękne widoki na Katedrę Poznańską i okolice rzeki Warty. To ciekawy sposób na zwiedzanie podczas wizyty w Poznaniu.

Wiosna w Poznaniu sprzyja spacerom. Wybierz się nad Rusałkę

To nasz ulubiony zbiornik wodny w Poznaniu. Rusałka daje wybór wielu tras pieszych i alei, znajdziesz tu restauracje, a także miejsce gdzie wynajmiesz rowery wodne. Często wybieramy się na weekendowe spacery, ale także na bieganie. Również pojeździsz tutaj na rowerze. Trasa wokół jeziora jest bardzo urokliwa o każdej porze dnia.

Wiosna w Poznaniu to dobry czas na wspinaczkę w parku linowym

Dobry wybór na aktywnie spędzony czas ze znajomymi. To trening, ale także jest to świetna zabawa. Kiedy nie masz pomysłu co zrobić, a chcesz dostarczyć sobie adrenaliny przy jednoczesnym pozostaniu w mieście, to miejsce jest dla ciebie.

Odpocznij na plaży Jeziora Strzeszyńskiego

Kolejny punkt zielony na mapie Poznania. Jest naturalnym zbiornikiem wodnym i najczystszym wśród akwenów Poznania. Jezioro położone jest wśród lasów, a w ciepłe dni jest bardzo atrakcyjnym miejscem rekreacyjnym. Położony nad jeziorem ośrodek dysponuje kąpieliskiem wraz z plażą, gdzie spokojnie można się rozłożyć i złapać trochę słońca. Gdy wiosna w Poznaniu uderzy pełną mocą, teren zachęca do spacerów i resetu.

Zafunduj sobie dawkę historii – wybierz się do Fortu

Jeśli chcesz odwiedzić jeden z Fortów z Twierdzy Poznań do wyboru masz kilka opcji. Ogólnie dostępnym Fortem jest Fort VII tak zwany Fort Columb gdzie mieści się Muzeum Martyrologii Wielkopolan.  Fort VI zwiedzisz tylko w każdą sobotę miesiąca. Natomiast trasa turystyczna Fortu III dostępna jest od początku maja do końca września i tylko w weekendy. Odwiedzenie jednego z tych miejsc uważam za konieczność przy zwiedzaniu Poznania, bo to ważny element historii miasta.

Poznaj Rezerwat przyrody Meteoryt Morasko

Jego lokalizacja to północna część Poznania – Morasko, granicząca bezpośrednio z Suchym Lasem. Na jego terenie mieszczą się kratery, które zdaniem większości badaczy powstały w wyniku upadku meteorytu Morasko ok. 5 tys. lat temu. Miejsce idealne na spacer, gdzie odetchniesz pełną piersią i odpoczniesz od zgiełku miasta. Więcej o Rezerwacie poczytasz TU

Przejedź się kolejką Maltańską

Kolejka kursuje od kwietnia do września. Jej trasa ciągnie się wzdłuż jeziora Malta, pierwszy z przystanków znajduje się przy Śródce, ostatni to okolice poznańskiego ZOO.  Jest to jedna z ostatnich w Polsce kolei wąskotorowych o szerokości toru 600 mm. Uważam, że to niezła frajda nie tylko dla dzieci, bowiem przyjemność czerpać mogą i dorośli.

Odwiedź KontenerART

Nadwarciańskie centrum kultury, sztuki i rekreacji to miejsce, gdzie można spotkać ciekawe osoby i zdobyć nowe umiejętności podczas różnych warsztatów artystycznych. Także to doskonała miejscówka by sobie wypocząć. Na gości obok czeka piaszczysta plaża i bogaty program wieczornych koncertów.

Szachty – wybierz się na wieżę widokową

Wieża ma 25 metrów wysokości i na samym szczycie taras widokowy skąd rozciąga się widok na panoramę Poznania oraz pobliskie tereny zielone. Na szczyt prowadzą schody, jest ich około 120 stopni. Dotarcie do punktu widokowego jest łatwe i prowadzi przez utwardzone ścieżki. Okolica jest bardzo malownicza otoczona licznymi stawami.

A wieczorem? Restauracja z dziedzińcem pod gwiazdami to dobry wybór

Poznań ma kilka takich restauracji i kawiarni, wystarczy poszukać i poszperać. Do naszych ulubionych należą: Zielona Weranda, Cocorico a ostatnio U Przyjaciół – Kawiarnia i Teatr, który dumnie bryluje na poniższym zdjęciu.

 

Jowita i Ewelina

zobacz także:

Park Sołacki- perła Poznania

Cytadela

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *