Palmiarnia
Co w Poznaniu?,  Podróże po Polsce,  wielkopolskie

Palmiarnia w Poznaniu – dobra lekcja botaniki

Palmiarnia w Poznaniu jest miejscem, które poznał chyba każdy mieszkaniec miasta. Odwiedza się ją już będąc przedszkolakiem – w ramach wycieczek dydaktycznych. Jeśli interesuje Cię botanika – a w szczególności egzotyczne rośliny- to miejsce zdecydowanie dla Ciebie.

Od czasu do czasu tutaj bywam, by poczuć unikalny klimat tropików. Kierunek zwiedzania kolejnych pawilonów sprawia, że zachowując odpowiednie tempo nie natrafiamy na zbyt wielu ludzi i nawet duże grupy wycieczkowe nie są uciążliwe. Jest tu wystarczająco dużo przestrzeni, by móc ukryć się w samotności.

Palmiarnia Poznańska

Jest jednym z najstarszych w Europie ogrodów tego typu. Posiada unikalne zbiory roślin należących do 1100 gatunków. To bardzo imponująca liczba!

W Palmiarni odbędziemy podróż do egzotycznych miejsc bez opuszczania Poznania. Dzięki różnorodności roślin możemy poznać odmienne zakątki świata. Relaks w otoczeniu przyrody zdecydowanie sprzyja spotkaniom z przyjaciółmi, szczególnie wtedy, gdy na zewnątrz pogoda nie dopisuje.

W 2011 Palmiarnia obchodziła 100 lat istnienia, więc jest to już miejsce o charakterze zabytkowym. Pierwotna forma Palmiarni powstała w 1911 roku. Jako pierwsze znalazły się tu palmy, kaktusy i rośliny tropikalne. W przeciągu ostatniego stulecia obiekt ten wielokrotnie zmieniał swoje oblicze. Ucierpiał podczas wojny, został odbudowany po jej zakończeniu, a w następnych latach przeszedł kolejne rozbudowy.

Palmiarnia jest otwarta dla zwiedzających od wtorku do niedzieli. Nie zobaczysz ekspozycji jedynie w poniedziałek. Godziny funkcjonowania obiektu możecie sprawdzić TUTAJ.

Jowita

zobacz także:

Park Sołacki w Poznaniu

10 rzeczy które możesz zrobić zimą w Poznaniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *