Francja,  Podróże po Świecie

Plaże Bretanii – jak spod pędzla malarza

Dziś chciałabym Wam pokazać najpiękniejsze plaże Bretanii, te do których udało mi się dotrzeć. Bretania ma zachwycających miejsc plażowych wiele, jednak dziś przedstawiam takie, które mnie osobiście zachwyciły. Chce się wracać. Miejscówki te wyglądają jakby wyszły spod pędzla malarza. Kiedy planowałam wyjazd do Bratanii, wprost nie mogłam uwierzyć, iż takie widoki mogą być prawdziwe. Bez wątpienia region ten można określić jako bajkowy.

Plaże Bretanii północna strona

 Ile Renote – magiczne i bardzo piękne miejsce zarówno podczas przypływu, jak i odpływu. Jest to szczególnie piękne wybrzeże, piękna przyroda z kamieniami z różowego granitu. Uważam za konieczność do odwiedzenia, ponieważ to jeden z klejnotów Cote de Armor.

Plage de Trégastel – wspaniała plaża z białym piaskiem, piękne skały, niezwykła choć dość chłodna woda. Miejscówka czysta i niezbyt zatłoczona nawet pomimo pobytu w lecie. Sceneria wokół aż zapiera dech w piersiach.

Plaża du Coz-Pors – idealna na piękny spacer wzdłuż plaży. Przy promenadzie znajdują się kameralne lokale i jeśli chcesz zafundować sobie ciepły posiłek, znajdziesz kilka uroczych restauracji nad brzegiem morza, które oferują świeżo złowione owoce morza. Można tu także uprawiać sporty na wodzie.

Plage Sainte-Anne – Wspaniała plaża z białym piaskiem i z piękną panoramą. W okolicy aż dwa naturalne baseny, odkrywające się podczas odpływu. Nieopodal wielka skała a u jej podnóża miejsca piknikowe. Ciekawe widoki ze szczytu skały, a w okolicy wiele miejscówek kampingowych.

Grande Plage du Sillon Saint Milo – jedna z najpiękniejszych plaż miejskich, jakie znam. Przyjemna do kąpieli, spacerów, aby zobaczyć piękny zachód słońca, a także do podziwiania podczas przypływu i odpływu. Romantyczna plaża względu na swój widok na fort i to że nigdy nie jest taka sama w ciągu dnia. Zmienia się jej wygląd z każdą falą!

Zachodnie wybrzeże Bretanii

Plage des Blancs Sablon –  położona na obszarze chronionym sklasyfikowanym jako Natura 2000. Ta duża plaża z drobnym piaskiem o długości 2,5 km jest idealnie położona na chronionym i dzikim terenie. Idealnym teren dla miłośników sportów deskowych. Z Blancs Sablons roztacza się wspaniały widok na Półwysep Kermorvan. Atutem plaży jest sąsiedztwo Phare de Kermorvan, niezwykłej latarni morskiej, dokąd warto się wybrać dla rozrywki podczas plażowania.

Plage de la Baie des Trépassés – jedno z najbardziej zachwycających miejsc do plażowania. Nie tylko oferuje dziką, nieograniczoną plażę, ale także dużą zaletą jest bliskość klifu. Tutaj rozpoczyna się jeden ze szklaków po klifie na Pointe du Raz. Miejsce dobre do surfowania, ale także i dla rodzin z dziećmi. Plaża jest tak olbrzymia, że każdy znajdzie tu miejsce dla siebie.

Jowita
Postaw mi kawę na buycoffee.to
01.08.2021

Zobacz także :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *