wakacje z dziećmi
Podróże po Świecie

Wakacje z dziećmi – propozycje miejscówek w Europie

Będąc rodzicami co roku stajemy przed dylematem, gdzie zaplanować wakacje z dziećmi. Ważne dla nas jest, aby połączyć naszą przyjemność z zainteresowaniami dzieci, co niestety nie zawsze idzie jednak w parze 🙂 Mi osobiście na wypad z dzieckiem odpowiada Europa, lot jest krótki. Ale także w niektóre miejsca możemy wybrać jako środek transportu samochód, gdzie nie będziemy ograniczeni wymiarami bagażu i wziąć ze sobą możemy wszystko 🙂

Wakacje z dziećmi – propozycje miejscówek

  • Algarve Portugalia – moją propozycją numer jeden w tym rejonie jest Lagos i Alvor, miejscowości niedaleko od siebie, jednak wyróżniające się w rejonie Algarve niezwykłymi plażami i całkiem ciekawą infrastrukturą. Plażowanie z dziećmi jest tu całkiem przyjemne, ponieważ  większość plaż to wielkie pałacie czystego drobnego piaseczku (Alvor).  Moją propozycją jest albo połączyć wakacje z Hiszpanią i wybrać lot do Malagi bądź Sewilli, lub bezpośrednio do Portugalii do Faro. Do Malagi polecisz z lotniska w Modlinie, we Wrocławiu i Berlinie. Natomiast loty do Sewilli realizuje Modlin i Berlin, a wyloty do Faro – Wrocław, Modlin. Dodatkowo o plażach Algarve możesz przeczytać TUTAJ

 Hotele w Lagos

  • Lazurowe Wybrzeże  Francja – tutaj znajdziesz wiele kempingów przystosowanych na wakacje z dziećmi. Miejscówki te oferują liczne baseny, atrakcje i niedaleki dostęp do morze do którego dotrzesz z kempingów autobusami. W te rejony najłatwiej dostać się własnym środkiem transportu, jest to łatwiejsze niż podróż samolotem i wynajem samochodu na lotnisku.

Informacje na temat kempingów znajdziesz w tym wpisie: kemping z dziećmi  zobacz także: Marsylia  Park Calanques

  • Andaluzja Hiszpania – piękny górzysty teren, który oferuje wiele ciekawych miejscówek, a zarazem tu odnajdziesz piękne plaże w prowincji Kadyks. Najpiękniejsza z plaż Playa de Bolonia to piękne miejsce z monumentalną wydmą. Bardzo polecam ten region, to miejsce do którego niejeden raz wrócę. Jest tu wszystko co może zachwycić człowieka. Pokuszę Was także o wybranie się wgłąb rejonu, aby zobaczyć piękne krajobrazy. Całkowitym zachwytem jest Caminito del Rey, jednak udział w tej wyprawie do kanionu mogą wziąć dzieci powyżej 7 lat.

Antequera  Caminito Del Rey

  • Majorka Hiszpania – wschód Majorki to miejsce idealne do plażowania. Wiele z plaż to miejsca jeszcze nie zawalone tłumami, którymi zdecydowanie możemy nacieszyć oczy! Ale i te hotelowe i bardziej oblegane plaże są piękne i są dobrym miejscem na pobyt z dziećmi. Wyloty do Palmy realizują lotniska we Wrocławiu, Modlinie, Krakowie.

Co jeszcze proponuję?

  • Sycylia – piękna wyspa, z cudownym włoskim jedzeniem. Za to kocham Włochy, za żarcie! 🙂 Nigdy nie mam tu problemu co będzie jeść moja córka, bo przepada za włoską kuchnią. A poza tym Sycylia jest troszkę inna niż pozostała reszta, czuć tu w architekturze bizantyjskie wpływy i warto wybrać się choćby dla tych widoków na tę klimatyczną wyspę.

Polecam wpis z bloga Italia by Natalia SYCYLIA

  • Teneryfa – wiem, że geograficznie leży u wybrzeży Afryki, aczkolwiek należy do europejskiego państwa jakim jest Hiszpania i dlatego pojawia się w tym zestawieniu. Południowa część wyspy jest sucha i bardziej słoneczna, to tutaj znajduje się dużo ośrodków i atrakcji dla rodzin z dziećmi. Mnie jednak kusi część północna i rejon Teneryfy, który jest bardziej dziki, przez to mniej popularny. Nasza córka przyzwyczajona jest do aktywniejszego spędzania czasu wakacji, przez to nasz wybór zdecydowanie padł by na zieloną scenerię wyspy. By dostać się na Teneryfę szukaj okazji tanich lotów z Wrocławia, Katowic, Warszawy i Modlina.
    Spain INFO

zobacz także:

Plaże Portugalii. Jak zrobiłam wielkie wow!

Kemping z dziećmi na Lazurowym Wybrzeżu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *